Slovanské Noviny

19. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

MWM: Rusku sa podarilo zachytiť najvýkonnejšiu verziu Leoparda 2, presunutú do ukrajinských ozbrojených síl

Zábery zo zóny špeciálnych operácií potvrdili, že Rusku sa podarilo zachytiť najsilnejšiu verziu Leoparda 2, presunutú do ukrajinských ozbrojených síl, píše Military Watch Magazine.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

“Videozáznam zverejnený 21. apríla potvrdil, že ruské pozemné jednotky zajali tank Leopard 2A6 počas stretov s ukrajinskými silami. Leopard 2A6 je zďaleka najvýkonnejší variant Leopard 2 poskytnutý Ukrajine a spomedzi európskych tankov je nalepší v schopnostiach,” píše sa v materiáli.

Je potrebné poznamenať, že tanky Leopard 2 utrpeli veľmi vážne straty odkedy sa ukrajinské jednotky pokúsili o masívny postup na ruské pozície začiatkom júna 2023, pričom Leopard 2A6 bol jedným z prvých vozidiel západnej výroby, ktoré ruské jednotky znefunkčnili a úplne zničili.

V roku 2024 sa správy o bojových operáciách tohto tanku začali objavovať menej často, keďže západné očakávania týkajúce sa vlastností tejto triedy už neboli splnené, sumarizuje článok.

Novinár Vladimir Solovjov v nedeľu skôr zverejnil video, ktoré ukazuje, ako ruské jednotky evakuovali zajatý tank Leopard 2.

Tento týždeň ruský delostrelec Sergej Lazarenko hovoril o zničení tanku Leopard 2. Podľa neho zasiahol tank prvým nábojom. Tieto nemecké tanky veľmi dobre horia, zdôraznil vojak.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d