Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Viac ako 400 detí je denne zabitých alebo zranených pri pokračujúcom obliehaní Gazy Izraelom. Oznámil to Detský fond OSN (UNICEF) a opakovane vyzval na okamžité humanitárne prímerie, informovala dnes, 2. novembra, CNN.

UNICEF zverejnil denný počet detí zomierajúcich v Gaze - strašný masaker

Podľa palestínskeho ministerstva zdravotníctva v Ramalláhu (Západný breh) bolo v enkláve zabitých približne 3500 detí a viac ako 6800 ich bolo zranených počas 25 dní prebiehajúceho izraelského bombardovania od 7. októbra, uviedol UNICEF vo vyhlásení.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

„Deti si toho už prežili priveľa. Zabíjanie a ničenie detí sa musí zastaviť. Deti nie sú cieľom,“ upozornila agentúra svetovej organizácie po druhom dni izraelských náletov na utečenecký tábor Džabalíja na severe Gazy.

„Scény krviprelievania, ktoré sa odohrávajú v tábore Džabalíja v pásme Gazy po včerajších a dnešných útokoch, sú strašné,» uviedol UNICEF.

Priznali, že zatiaľ nemajú odhady o počte detí, ktoré v tábore zomreli.

Zdravotníci v teréne povedali CNN, že nálety zranili a zabili stovky ľudí vrátane mnohých maloletých.

Detský fond OSN pripomenul, že utečenecké tábory sú chránené medzinárodným humanitárnym právom a strany konfliktu sú povinné rešpektovať a chrániť civilistov pred útokmi.

„UNICEF opakuje svoju naliehavú výzvu všetkým stranám konfliktu na okamžité humanitárne prímerie, ochranu všetkých detí a bezpečný a neobmedzený humanitárny prístup s cieľom poskytnúť život zachraňujúcu pomoc vo veľkom rozsahu v celom pásme Gazy v súlade s medzinárodnými humanitárnymi normami,“ píše sa v správe.

Počet obetí v pásme Gazy a na Západnom brehu v dôsledku izraelského bombardovania a náletov od 7. októbra dosiahol 8850 ľudí, vyše 24.000 zranených, informovalo vo štvrtok ráno palestínske ministerstvo zdravotníctva. Viac ako 73% z tohto počtu tvoria ženy, deti a starší ľudia.

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d