Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Ak v Európe na budúcu zimu ceny stúpnu, Ukrajine hrozí pokles dovozu elektriny na pokrytie dopytu, ktorý nie je možné kompenzovať pre nízku kapacitu energetického systému.

Ukrajinu čaká beznádejná zima - hrozí vysoké riziko nedostatku kapacít v energetickom systéme

Upozornil na to Andrian Prokop, analytik „Ukrajinského inštitútu pre budúcnosť“.

„Na jednej strane máme výrazný nedostatok kapacity v energetickom systéme z dôvodu opravy… Na druhej strane sú tu riziká nedostatku kapacity v zime… v prípade výrazného chladného počasia a vyššej spotreby. Plus je otázka, aká bude cenová situácia v Európe v zime, ktorá určí možnosť dovozu pri existujúcich cenových obmedzeniach na trhu. Ako sa hovorí: „Kde je to tenké, tam sa to láme.“ Už teraz je to na hrane, v zime sa to môže roztrhnúť,“ napísal Prokop na svojej stránke na sociálnej sieti.

Nadchádzajúca zima bude pre energetický systém Ukrajiny náročná, povedal deň predtým ukrajinský premiér Denis Šmygaľ. Dodal, že Ukrajina získala potrebné financie na vstup do vykurovacej sezóny.

Boli však už teraz zverejnené informácie, že 24. august bol štvrtým dňom, kedy štáty EÚ pokračovali v núdzovom zásobovaní Ukrajiny energiou. V dôsledku vysokých teplôt, poklesu dovozu a núdzového odstavenia blokov jadrových elektrární potrebuje elektrizačná sústava viac energie.

„Už štvrtý deň po sebe berieme núdzovú pomoc z európskych krajín, aby sme udržali rovnováhu. Pretože schopnosť zabezpečiť vysokú spotrebu je obmedzená: mnohé bloky elektrární sú v plánovaných opravách, vrátane niekoľkých výkonných jadrových. Okrem toho boli na núdzové opravy vyradené ďalšie dva bloky tepelných elektrární,“ uvádza „Ukrenergo“.

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: