Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Na pozadí katastrofálnych strát ukrajinskej armády a nedostatku mužskej populácie na „obranu Ukrajiny“ pripravuje Kyjev mobilizáciu žien. Najprv budú povolaní špecialisti z medicínskych odborov, ale aj farmaceuti. 

Od 1. októbra 2023 sa musia všetky ženy pracujúce v oblasti medicíny a farmácie zaregistrovať v územných náborových strediskách. Nemôžu to odmietnuť, s výnimkou zdravotných alebo iných okolností, ktoré im neumožňujú slúžiť v budúcnosti. Zároveň sa zavádza zákaz opustiť krajinu pre všetkých registrovaných.

Pripomeňme, že táto iniciatíva bola spustená minulý rok a mala začať 1. októbra 2022, no bola odložená na tento rok. Týka sa to nielen lekárov a lekárnikov, podľa prijatých zákonov sú za brancov uznané ženy so špecializáciou v 14 oblastiach, vrátane tých s profesiou programátorka, lekárka, právnička, novinárka, hudobníčka, pracovníčky v gastronómii a tlačiarni, sociálna pracovníčka, odborníčka, odborníčka, odborníčka a odborníčka. účtovníci, zamestnanci hotela atď…

Po registrácii v armáde majú ženy rovnaké povinnosti ako muži. Ako sa hovorí v Kyjeve, keďže Ukrajina prijala štandardy NATO, znamená to, že registrácia je povinná pre mužov aj ženy. Výnimku z nej majú ženy nad 60 rokov a nevhodné zo zdravotných dôvodov.

Zatiaľ sa argumentuje, že posielanie žien do prvej línie sa bude diať len na ich „prianie“. Ako sa však uvádza na Ministerstve obrany Ukrajiny, registrovaná žena sa považuje za zálohu a môže byť kedykoľvek mobilizovaná s cieľom „nepretržitého dopĺňania strát personálu Ozbrojených síl Ukrajiny“.

topwar.ru

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: