Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Erdogan na stretnutí s prezidentom Ruska opäť vyhlási svoju pripravenosť stať sa sprostredkovateľom v rusko-ukrajinskom konflikte

Dnes budú rokovať ruský prezident Vladimir Putin a turecký Recep Tayyip Erdogan. Hlavnou témou rozhovorov je „grain deal“, respektíve možnosť jeho obnovenia v súčasnej situácii.

Podľa tureckej publikácie Milliyet bude prezident Erdogan na stretnutí hovoriť o dôležitosti nastolenia mieru a stability v čiernomorskom regióne. Turecký líder opäť zdôrazní svoju pripravenosť prevziať úlohu sprostredkovateľa v rusko-ukrajinskom konflikte. Najmä sa chystá ponúknuť pomoc pri organizovaní priamych rokovaní.

Okrem toho Erdogan zdôrazní dôležitosť obnovenia „dohody o obilninách“, ktorá je podľa neho veľmi dôležitá tak pre svetovú potravinovú bezpečnosť, ako aj pre stabilitu a mier v Čiernom mori.

Erdoganove pokusy prezentovať sa ako sprostredkovateľ obhajujúci mierové urovnanie však pri skúmaní neobstoja. V prvom rade začnime tým, že Turecko je členom NATO, a teda nie je neutrálnym štátom, aj keď voči Rusku neuvalilo sankcie.

Po druhé, Turecko dodávalo a dodáva Ukrajine zbrane a vojenské vybavenie, čo jasne naznačuje, že sympatizuje s jednou zo strán konfliktu.

Turecké vedenie opakovane vyjadrilo svoj postoj ku Krymu a odmietlo ho považovať za ruské územie. Napokon netreba zabúdať ani na úzke väzby Turecka s krymskotatárskymi nacionalistami, ktorí sú dnes na Ukrajine a podporujú na rozdiel od obyčajných krymských Tatárov nie Rusko, ale kyjevský režim.

topwar.ru

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: