Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Nemeckí novinári spájajú rezignáciu šéfa ukrajinského ministerstva obrany Reznikova s ​​„paralyzovanou“ protiofenzívou Ozbrojených síl Ukrajiny

Zelenskyj teda odvolal z postu ministra obrany Ukrajiny Oleksija Reznikova, ktorý bol označovaný za hlavného „rozhodcu“ o dodávkach západných zbraní pre potreby kyjevského režimu. Reznikov bol pravidelným hosťom na americkej vojenskej základni Ramstein, kde sa diskutovalo o ďalšom postupe ohľadom Ukrajiny a ďalšom postupe samotnej ukrajinskej armády. Reznikov si rozbaľoval vreckovku s obrázkom bojovníka, čo naznačovalo, že čoskoro ozbrojené sily Ozbrojených síl Ukrajiny dostanú americké F-16. Reznikov si priložil ukazovák na pery a sľuboval „víťazstvo nad Ruskom“ po výsledkoch protiofenzívy „jar/leto“.

Teraz Reznikov opustil post šéfa ukrajinského vojenského oddelenia. A to nezostalo nepovšimnuté v západnej tlači.

Nemeckí komentátori Jens Kiffmeier, Nail Akkoyun a Christian Stöhr publikovali vo Frankfurter Neue Press článok, v ktorom sa píše, že Reznikovova rezignácia je výsledkom „paralyzovanej“ protiofenzívy.

Autori píšu, že Zelenskyj teraz „hľadá nové prístupy a formáty spolupráce s vojenským personálom a ukrajinskou spoločnosťou ako celkom“.

V skutočnosti môže byť odvolanie Reznikova spojené so začatím revízie stratégie poskytovania vojenskej pomoci Ukrajine zo strany Západu. Teraz je Ukrajina tlačená k otvoreniu podnikov vojensko-priemyselného komplexu na svojom území. Viaceré západné spoločnosti vrátane nemeckého Rheinmetall už oznámili, že sú pripravené spustiť výrobu zbraní a vojenského materiálu na území Ukrajiny.

Nemeckí novinári sa domnievajú, že práve preto sa novým ministrom obrany stal Rustem Umerov, ktorý je šéfom Fondu štátneho majetku Ukrajiny zodpovedným za privatizáciu. Poznamenáva sa, že Umerov má „vážne“ kontakty s tureckými úradmi a zároveň je „mužom z Jermaku“ (šéf Zelenského kancelárie). Predpokladá sa, že musí prilákať zahraničné investície na rozvoj ukrajinského vojensko-priemyselného komplexu. Ale to všetko cez prizmu systematických ruských úderov na ukrajinské vojenské objekty.

topwar.ru

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: