Slovanské Noviny

13. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:
1. Pranázor na SVET
2. Pranázor na BOŽSTVO
3. Pranázor na ČLOVEKA

0123a

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.
1. Pranázor na svet a prírodu je o POZOROVANÍ sveta a prírody odhaľovaním zákonitostí a postupností ich utvárania sa a fungovania.
2. Pranázor na božstvá je o ROZMÝŠĽANÍ a systemizácií nášho Poznania vyvierajúceho z pozorovania sveta a našej interakcie so svetom.
3. Pranázor na človeka je o našom ŽITÍ zúročujúcom nadobudnuté Poznanie v životnej praxi.

Človek je tak v interakcii so svetom prostredníctvom
POZOROVANIA,
ROZMÝŠĽANIA,
a KONANIA.

Prvý pranázor sumarizuje kozmologické a prírodovedné poznanie Slovenov. Je o pôvode a fotmovaní sveta. Hovorí o pôsobení svetových Živlov v procesoch ustanovenia sa Vesmíru a našej Zeme. Vysvetľuje zákonitosti formovania sa prírody, jej minerálneho, rastlinného a živočíšneho sveta. Pochopenie prvého pranázoru vedie k vytváraniu správnych životných podmienok pre existenciu človeka na Zemi.

Druhý pranázor je unikátnym svedectvom duchovného Poznania Slovenov. Svoje duchovne videnie a vedenie vyjadrili v konceptoch božstiev, ktorých pomenovania slúžili ako významné skratky pre vyjadrenie praktických Múdrostí komplexnej duchovnej náuky. Tento pranázor zohráva dôležitú úlohu v prekonávaní povrchného a poverčivého pôsobenia populárnych inonárodných náboženstiev sveta, ktoré oddeľujú Boha (božstvá) od reality bytia Človeka.

Tretí pranázor je o Človeku, o ľudskej spoločnosti, o učlovečení Poznania v Slovenovi, t.j. o naplnení a zúročení prírodného i duchovného Poznania pre blaho Človeka v spoločnosti. Tretí pranázor je teda o človečenstve.

Tieto tri pranázory, ktoré sú dôležitou súčasťou Starej Vieronauky Slovenskej, TVORIA JEDEN KOMPLEMENTÁRNY SYSTÉM PRAKTICKÉHO NÁHĽADU NA SVET A NA ŽIVOT ČLOVEKA, RODINY, RODU, NÁRODA A ĽUDSTVA VO SVETE.

U Slovenov sa tradovalo, že tri pranázory ako Večné Pravdy a Svete mohli vidieť len:
ĽUDIA ČISTÉHO SRDCA,
ktorí boli schopní pokory pred Konmi Všehomíra
ĽUDIA ZRELÉHO DUCHA,
ktorí boli schopní hľadieť s úžasom na sväté ideály a Múdrosť Predkov

Uvedomme si hlboký praktický význam týchto slov. K náuke majú otvorené dvere ľudia čistého Srdca a zrelého Ducha. Nehovorí sa o oddaných, slepoveriacich, či ortodoxných veriacich. Nehovorí sa o teoretikoch, filozofoch, alebo akýchkoľvek bystrých, šikovných, zdatných či vycibrených intelektuáloch.

STARÁ VIERONAUKA SLOVENSKÁ je skutočné východisko pre múdry, duchovný a zodpovedný Život, lebo jej názory nie sú ani filozofiou ani náboženstvom, nie sú ani teizmom, ani ateizmom. Jej názory sú Človečenským Duchovnom.

Ing. Štefan Pecho, PhD.
ZNOVUZRODENIE STAREJ VIERONAUKY SLOVENSKEJ

zijemevedome.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.