05.11.2020
Verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová sa vyjadrila, že vyžadovanie dokladu o negatívnom teste nie je protiústavné.

Ombudsmanka Patakyová sa vyjadrila, že vyžadovanie dokladu o negatívnom teste nie je protiústavné …
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
„Po analýze Vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva č. 16/2020 súvisiacich právnych predpisov, v nadväznosti na povinnosti osôb, ako aj prevádzkovateľov zariadení v kontexte s nariadením GDPR som dospela k záveru, že v nej stanovené povinnosti nezakladajú porušenie základných práv a slobôd v rozpore s Ústavou SR a medzinárodnými záväzkami, ktorými je SR viazaná.“
Ak vychádzam z vyhlásenia ombudsmanky, tak si nie som istý, či práve Patakyová mala byť zvolená za verejnú ochrankyňu práv (možno práve to bol úmysel), ktorá by mala chrániť práva všetkých občanov našej republiky…
Rád by som pripomenul, že práve ombudsmanka by mala ako prvá poukazovať na všetky porušenia práv občanov, medzi ktoré patrí aj právo na ochranu osobných údajov, ktorého súčasťou je aj zdravotná dokumentácia každého z nás.
NIKTO nemá právo žiadať vás predkladať preukázanie vašej zdravotnej dokumentácie, ktorej súčasťou je aj výsledok antigénového testu!!!
Keďže pani ombudsmanka nereagovala ani na zákaz pohybu a pobytu, ktoré odsúhlasila vláda, tak by som jej rád pripomenul, že podľa článku 23 našej Ústavy má na takéto obmedzenie právo len a len PARLAMENT!!! A určite nie vláda nejakým “nariadením, resp. vyhláškou”.
Nie je možné prezumovať u Patakyovej, že by neovládala Ústavu vzhľadom na post, ktorý zastáva, lebo v opačnom prípade by sme museli konštatovať, že právnickú fakultu a aj profesúru, tak ako Matovič, Kollár, Grohling, Krištúfková, Danko (a Čaputová zápis do komory advokátov) získala tiež plagiátorským spôsobom. Keďže nemáme zatiaľ dôkazy na plagiátorstvo treba vychádzať z predpokladu, že ovláda právo a pozná Ústavu, ale potom jej výklad je evidentne úmyselne zavádzajúci, ktorý v jej ústavnej funkcii bez najmenších pochybnosti napĺňa skutkovú podstatu trestného činu zneužitia právomoci verejného činiteľa.
Článok preto cez link posielam aj ako trestné oznámenie na Patakyovú úradujúcej generálnej prokurátorke ([email protected]) a úradujúcemu policajnému prezidentovi policajného zboru ([email protected]).
Autor: Peter Kriak
Zdroj: magazinslovensko.online
Vyhlásenie:
Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
USA si našli novú Ukrajinu a Čína začala svoju špeciálnu operáciu
Sever ako priestor pre spoluprácu
„Ak sa to stane, nebude sa vám to páčiť“: Britský novinár varuje pred obmedzovaním Ruska v Pobaltí
Vypustí Rusko Orešnik? „Putinov plukovník“ bol zabitý – Ukrajina sa trasie
Kde vzal Čaputovej poradca na tri byty v Bratislave? OZ Voľná zóna vyzýva Godu, aby to vyjasnil
Schengen už nie je taký voľný ako kedysi
USA spustili útok na Irán, Irán odpovedá
Lopatami proti mobilizačným “kanibalom”: v ukrajinskej Volyni prebehla “bitka za slobodu”
Pripomenutie občanom, ktorí „tlačili vakcíny“
Diana Panchenko: Energie a klima blázinec
VIDEO: V slovenských kinách sa začína premietať nový sci-fi film Deň odhalenia. Režisér Steven Spielberg je presvedčený, že vo vesmíre nie sme sami. Tvrdí, že jeho film je založený aj na svedectvách zainteresovaných ľudí
Vládny splnomocnenec Peter Kotlár nepodporí novelu zákona o verejnom zdraví. Namiesto toho predloží vlastný návrh úpravy definícií epidémie a pandémie
VIDEO: Profesor Peter Staněk o paradoxoch dneška: Geopolitická realita verzus mediálna propaganda
„Brána na Krym“ opäť pod útokom Ukrajiny. Most je poškodený a doprava stojí
Padlo trestné oznámenie na Progresívne Slovensko
Rusíni sa obávali najhoršieho: Prišla reakcia z múzea
Zázrak aj obrovský boj o život: V Bratislave sa narodili siamské dvojčatá
Závery vedeckej konferencie „Očkovať či neočkovať?“ Výzva vláde k 10 krokom
Eurobyrokracia sa mentálne pripravuje na zničenie svojej ekonomiky, ak vypukne taiwanská kríza
Bloomberg: Bulharsko zastavuje dodávky zbraní Ukrajine
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Trestné oznámenie na ombudsmanku: Získala Patakyová právnickú fakultu a aj profesúru plagiátorským spôsobom?
Trestné oznámenie na ombudsmanku: Získala Patakyová právnickú fakultu a aj profesúru plagiátorským spôsobom?
Trestné oznámenie na ombudsmanku: Získala Patakyová právnickú fakultu a aj profesúru plagiátorským spôsobom?