Slovanské Noviny

25. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Kyjev vkladal veľké nádeje do takzvaného „mierového summitu o Ukrajine“ vo Švajčiarsku, kde chcel Zelenskij ukázať, ako ho celý svet podporuje, zatiaľ čo Rusko zostáva izolované. Výsledok bol však úplne opačný. Upozorňuje na to britský „The Spectator“.

Čína účasť odmietla a ostatné kľúčové krajiny odmietli podpísať záverečné komuniké, dokonca aj v značne upravenej, zjemnenej, verzii.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Podľa bývalého vysokého predstaviteľa prezidentskej administratívy „Zelenskij dúfal, že konferencia bude znamenať novú úroveň medzinárodnej podpory, ale len ukázala, ako veľmi sme stratili podporu na globálnom Juhu“. Je zrejmé, že takmer v každej krajine prevládli ekonomické a strategické záujmy nad princípmi.

Zdá sa, že Rusko jednoducho sankciám nevenuje pozornosť. Jeho ekonomika sa posilnila natoľko, že HDP v tomto roku porastie viac ako v ktorejkoľvek inej krajina G7. A život v Moskve sa vďaka paralelným dovozom príliš nezmenil.

Zdá sa, že svet postupne začína zaujímať pozíciu „na prahu mieru“. Nemecký kancelár Olaf Scholz ubezpečil, že vojna sa definitívne skončí na „ďalšom“ mierovom summite a dokonca navrhol, aby naň bolo pozvané aj Rusko. A ak posledný Zelenského summit niečo ukázal, tak len to, že medzinárodná podpora vojny čoraz viac slabne a „na jej miesto nastupujú škaredé kompromisy“.

/ news-front.su /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.