Slovanské Noviny

23. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Tisíce utečencov a migrantov sú pochovávané v neoznačených hroboch v celej Európskej únii v bezprecedentnom rozsahu. Informuje britský denník „The Guardian“.

The Guardian: Hrôzy migračných trás v Európskej únii

Najmenej 1015 mužov, žien a detí, ktorí zomreli na hraniciach Európy, bolo pochovaných skôr, ako boli identifikovaní.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Ležia v hroboch pozdĺž hraníc – drsné biele kamene zarastené burinou na cintoríne Sidiro v Grécku; hrubé drevené kríže na Lampeduse v Taliansku; v severnom Francúzsku sú tabule s jednoduchým nápisom „Monsieur X“; v Poľsku a Chorvátsku sú nápisy „NN“.

V roku 2021 prijal Európsky parlament uznesenie, podľa ktorého musia byť telá mŕtvych identifikované a za týmto účelom vyzval na vytvorenie jednotnej databázy. Problém však zostal nevyriešený a databáza nebola nikdy vytvorená.

„The Guardian“ spolu s predstaviteľmi Červeného kríža, európskymi patológmi a ďalšími odborníkmi zistil, že od roku 2021 zomrelo na európskych migračných trasách viac ako 29.000 ľudí, väčšina z nich je neidentifikovaných.

„Všetky tieto úmrtia súvisia s rôznymi legislatívnymi problémami v oblasti migračnej politiky v Európe, nárastom krajne pravicových nálad a absenciou riadneho systému koordinácie,“ uviedla komisárka pre ľudské práva Dunja Mijatović.

news-front.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d