Slovanské Noviny

27. novembra 2022

K porozumeniu Čelovekom

Nová talianska vláda plánuje zvýšenie výdavkov v budúcoročnom rozpočte zhruba o 30 miliárd eur. Väčšina z tejto sumy by mala ísť na zmiernenie dôsledkov vysokých cien energií. Vláda okrem toho odloží niektoré zo svojich štedrých predvolebných sľubov. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Práve pokračujúca energetická kríza spôsobuje, že vládne strany nebudú môcť splniť mnohé predvolebné sľuby, ktorých súčasťou bolo aj výrazné zníženie daní. „Nebudeme môcť urobiť všetko naraz. Takéto pokusy v minulosti končili katastrofou,“ povedal minister priemyslu Adolfo Urso pre nedeľné vydanie denníka La Stampa.

Premiérka Giorgia Meloniová už skôr uviedla, že približne dve tretiny dodatočných výdavkov pôjdu na pomoc podnikom a domácnostiam, aby zvládli vysoké ceny plynu a elektrickej energie. Sú to ďalšie financie k 75 miliardám eur, ktoré Taliansko vyčlenilo na riešenie energetickej krízy od začiatku tohto roka.

Vláda začiatkom novembra revidovala odhad rozpočtového deficitu na rok 2023. Zatiaľ čo predchádzajúci kabinet Maria Draghiho očakával schodok rozpočtu v budúcom roku na úrovni 3,4 % hrubého domáceho produktu (HDP), súčasná vláda počíta so schodkom 4,5 % HDP. Ministri však dodali, že k rozpočtu pristupovali uvážlivo a nemali by v ňom byť rozpočtové chyby, ktoré v Británii stáli premiérske kreslo Liz Trussovú.

Vláda napríklad odložila štedrú reformu dôchodkového systému. Navyše, rozpočet bude síce zahrnovať určité zníženie daňovej záťaže pre pracujúcich, rozsiahle škrty na daniach z príjmu však vláda nateraz vylúčila. Časť výdavkov chce vykryť dodatočnými pôžičkami, ďalšie zhruba 3 miliardy eur však plánuje získať z dane z nadmerných ziskov energetických firiem.

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

%d blogerom sa páči toto: