Slovanské Noviny

27. novembra 2022

K porozumeniu Čelovekom

Rusko priamo nepožiadalo Ukrajinu o rýchle prerušenie vojny, uviedol v sobotu hlavný poradca ukrajinského prezidenta Volodymyr Zelenskyj, ktorý objasnil komentár svojho šéfa deň predtým.

V piatok Zelenskyj účastníkom na Medzinárodnom bezpečnostnom fóre v Halifaxe povedal, že Kyjev odmietol uprednostňovanie Ruska pre „krátke prímerie“, pričom ponechal otvorenú otázku, či Moskva podala žiadosť ukrajinskej administratíve, informuje POLITICO.

Andrij Jermak, ktorý vedie ukrajinskú prezidentskú kanceláriu, vo virtuálnom rozhovore uviedol, že Kremeľ takúto pauzu ukrajinskej vláde nenavrhol. „Nemali sme žiadnu oficiálnu žiadosť z ruskej strany o nejakých rozhovoroch, nejakých rokovaniach,“ povedal.

Táto poznámka prišla v citlivom období brutálnej deväťmesačnej vojny. Najvyšší predstavitelia USA a Európy nabádajú Ukrajinu, aby privítala mierové riešenie konfliktu, ktorý začalo Rusko. Ukrajina zatiaľ tieto výzvy odmietala s tým, že akýkoľvek krok k rozhovorom by teraz prospel Moskve viac ako Kyjevu.

V skutočnosti Jermak signalizoval nadchádzajúcu vojenskú kampaň na Kryme, polostrove, ktorý Rusko požadovalo anektovať v roku 2014, hoci nepotvrdil presný časový plán jej začiatku.

„Táto vojna pokračuje,“ povedal a dodal, že „som si istý“ kampaňou na znovudobytie Krymu.

Námestník ukrajinského ministra obrany Volodymyr Havrylov v sobotu pre Sky News povedal, že ukrajinskí vojaci budú na Kryme do decembra a že vojna sa skončí na jar budúceho roka.

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

%d blogerom sa páči toto: