Počas pondelkového zasadnutia Rady EÚ pre poľnohospodárstvo a rybárstvo AGRIFISH (20.11.) v Bruseli minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richard Takáč bilaterálne rokoval s komisárom pre poľnohospodárstvo Januszom Wojciechowskim.

Priorita vlády
„Poľnohospodárstvo sa po 30 rokoch samostatnosti Slovenska stáva skutočnou prioritou vlády SR. Našimi hlavnými cieľmi sú najmä: využiť potenciál slovenského vidieka, podporiť konkurencieschopnosť našich poľnohospodárov a potravinárov a v neposlednom rade zabezpečiť potravinovú bezpečnosť a sebestačnosť SR,“ uviedol minister Takáč. Šéf rezortu pôdohospodárstva počas stretnutia požiadal komisára o včasné schválenie modifikácie slovenského strategického plánu. „Komisár Wojciechowski ma uistil, že do konca roka bude táto modifikácia odsúhlasená,“ informoval minister.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Koniec rozdielov medzi členskými štátmi EÚ
Na stretnutí minister Richard Takáč otvoril otázku znižovania rozdielov medzi členskými štátmi vo výške priamych platieb: „Na budúci rok oslávi Slovenská republika 20 rokov od vstupu do EÚ. Napriek tomu úroveň priamych platieb pre našich poľnohospodárov dosahuje iba 82 % oproti priemernej výške podpory v EÚ. Tento fakt považujem za vážny problém, ktorý má Slovensko ambíciu v budúcnosti riešiť aj na úrovni premiérov“, upozornil.
ereport.sk
Dopustil sa Prezident Trump velezrady?
Tajná manipulace CIA s počasím odhalena: Dokumenty ukazují šokující program
Nemeckí liberálni vedci technicky rehabilitujú ukrajinský nacizmus
Slováci sú pobúrení: Prečo tu neveje slovenská vlajka?
STOP mobilom na priechodoch, jazda po chodníkoch sa končí
Káva zlacnela takmer o tretinu: Analytik prezradil, či sa to prejaví aj v slovenských obchodoch
Umelá inteligencia (AI) ohlasuje posthumánnu éru ekonomických, sociálnych a morálnych otrasov
Ľudská rasa sa so všetkou svojou múdrosťou zabíja sama
Európa chce Rusku vnútiť druhú severnú vojnu
V Černigovskej oblasti bol zničený sklad s raketami „Patriot“
VIDEO: Péter Magyar tvrdí, že EÚ sa vráti k nákupu ruského plynu, pretože je lacnejší. Nový maďarský premiér sa v mnohých otázkach začína podobať na svojho predchodcu Viktora Orbána
VIDEO: Jan Kraus o novinároch, z ktorých sa stali politickí aktivisti, o súčasnom stave spoločnosti a médií, ktoré podľa neho nehľadajú pravdu, ale aj o svojej talkshow či zaujímavých podcastoch Joea Rogana a ďalších
EÚ rozbieha program, ktorého sa obáva dokonca aj Zdechovský
Ukrajina „omylom“ nasmerovala drony smerom k Fínsku. A Brusel mlčí…
R. Kaliňák: Výstavba nemocnice v Prešove by mohla pokračovať budúci týždeň
Progresívci verbujú internetových trollov. „Zúfalci“ – hodnotia Slováci
Tichá revolúcia vo svete centrálnych bánk
3.6.2026 Denný súhrn zo slovanských štátov
Rusko pokračuje v úderoch. Kyjev frustruje skutočnosť, že rakety sa nemíňajú
Ultimátny úder „Orešnikom“ odhalil dva Trójske kone medzi ukrajinskými politikmi
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Takáč: Poľnohospodárstvo sa po 30 rokoch samostatnosti stáva skutočnou prioritou vlády
Takáč: Poľnohospodárstvo sa po 30 rokoch samostatnosti stáva skutočnou prioritou vlády
Takáč: Poľnohospodárstvo sa po 30 rokoch samostatnosti stáva skutočnou prioritou vlády