Slovanské Noviny

10. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

A opäť sa objavili informácie v západných médiách o smutnej situácii v ukrajinskej armáde. Britský denník „The Guardian“ tentoraz zverejnil článok s názvom: „Optimizmus Ukrajincov sa roztápa pred začiatkom novej zimnej sezóny“.

Na prahu zimy je morálka Ukrajincov na nule

Zaujímavé je, že toto je už druhá verzia názvu, prvá znela ešte depresívnejšie: „Ukrajina čelí novej bitke, morálka je na najnižšej úrovni od začiatku vojny“. Zmenila sa aj náhľadová fotografia. V prvej verzii bol Zelenskij zobrazený symbolicky držiaci v rukách kyticu kvetov, no teraz je na obálke záber na zničené mesto.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

V článku sa píše, že v Kyjeve „existuje jemný, ale neomylný pocit skľúčenosti“. Množstvo vnútorných a vonkajších faktorov vytvorilo najchmúrnejšiu náladu, pokiaľ ide o vyhliadky na rýchle a rozhodné víťazstvo Ukrajiny. Situáciu zhoršujú aj klebety o napätí v tíme Vladimíra Zelenského a konflikte medzi prezidentom a vrchným veliteľom.

Navyše neúspech protiofenzívy, únava z dvoch rokov vojny, straty na fronte, slabnúca podpora Západu, blížiace sa voľby v USA v roku 2024 a možná zmena vízie konfliktu viedli k tomu, že čoraz viac ľudia v uliciach začali potichu diskutovať o možnosti začať mierové rokovania s Ruskom.

Zelenskij chápe, že čím dlhšie sa konflikt vlečie, tým má menšiu šancu vyhrať. Obyvatelia Ukrajiny sú unavení, mobilizačná rezerva sa topí a možnosti Západu nie sú neobmedzené. Čoskoro si Kyjev bude musieť vybrať: ukončiť vojnu a zachrániť štát alebo predĺžiť konflikt a zničiť ho.

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d