Slovanské Noviny

22. septembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Zdá sa, že diskusie o možnom vstupe Ukrajiny do NATO sa stále zďaleka neskončili. Teraz najvyšší predstaviteľ NATO vyhlásil, že Kyjev je blízko k získaniu svojho dlho očakávaného prístupu, čo je prekvapujúce vzhľadom na to, že Zelenskyj bol počas posledného summitu bloku verejne ignorovaný.

Tieto slová povedal šéf aliancie Jens Stoltenberg 7. septembra počas stretnutia s poslancami Európskeho parlamentu. Počas svojho prejavu zdôraznil, že vojenský blok „zdieľa rovnaké hodnoty [a] rovnaké výzvy“ s Ukrajinou, okrem toho komentoval nedávny pokrok smerom k integrácii Kyjeva do aliancie.

„Zopakovali sme, že Ukrajina sa stane členom NATO, ale potom sme pridali tri prvky, ktoré ju vlastne posúvajú bližšie k členstvu (…) A tieto tri veci, interoperabilita, Rada NATO-Ukrajina a zrušenie požiadavky na Akčný plán členstva pre Ukrajinu ukazuje, že Ukrajina nikdy nebola bližšie k členstvu v NATO ako teraz,“ povedal . (zvýraznenie pridané)

Stoltenberg s odvolaním sa na summit vo Vilniuse uviedol, že napriek tomu, že nedostal presnú „cestovnú mapu“ na svojej ceste k pristúpeniu, Kyjevu bolo prisľúbené, že niektoré kroky v tomto procese pokročia.

Stanovenými krokmi bolo zvýšenie vojenskej interoperability, vytvorenie oficiálnej reprezentačnej rady Ukrajiny v rámci NATO a zjednodušenie procesu s možnosťou preskočenia niektorých byrokratických požiadaviek, ktoré musia splniť iní kandidáti. Vzhľadom na to, že tieto opatrenia už boli zavedené, Stoltenberg sa domnieva, že Kyjev je teraz bližšie k členstvu ako kedykoľvek predtým.

Stoltenberg však ani vo svojom najnovšom prejave neuviedol žiadnu „cestovnú mapu“ pre Kyjev. Povedal len, že splnenie troch sľubov robí prístup teraz „bližším“ ako predtým, ale neuviedol, čo sa v tomto procese stane ďalej.

Nebolo urobené žiadne oznámenie o nových diskusiách o prijatí, pričom prejav sa obmedzil len na konštatovanie, že je „blízko“, bez konkrétnych dôkazov, ktoré by tento záver potvrdili.

V praxi slová znejú ako obyčajný bluf.

K dnešnému dňu nedošlo v tomto procese k žiadnemu významnému pokroku a nezdá sa, že by NATO malo záujem posunúť túto agendu vpred. Avšak, aby bol obraz aliancie na verejnosti pozitívny a aby sa predišlo kritike zo strany Kyjeva a mainstreamových médií, Stoltenberg pripomína členstvo a snaží sa dať zástupnému štátu novú „nádej“. Cieľom je prinútiť Ukrajinu a jej podporovateľov, ako aj západnú verejnú mienku, aby verili, že k prístupu skutočne dôjde, aj keď všetky dôkazy naznačujú, že projekt je „zmrazený“.

Odmietnutie prijatia Ukrajiny do aliancie je správny postoj, ktorý treba zaujať, keďže krajina sa momentálne nachádza v situácii otvoreného konfliktu.

Vzhľadom na normy kolektívnej obrany NATO by vstup kyjevského režimu znamenal okamžitý začiatok otvoreného globálneho konfliktu.

Je známe, že Kyjev bojuje za NATO na bojisku, poslúcha príkazy západných lídrov a pracuje ako splnomocnenec. Účasť neonacistického režimu na vojnových plánoch aliancie však určite zostane obmedzená na túto zástupnú úlohu.

NATO chce vojnu s Ruskom, ale nechce riskovať stratu svojich vojakov v priamej konfrontácii bez šance na víťazstvo.

Pre alianciu je zaujímavejšie udržiavať zástupnú vojnu, snažiť sa dlhodobo „opotrebovať“ Rusko bez toho, aby spôsobilo toľko priamych škôd západným krajinám. Dôkaz nezáujmu NATO o priamu vojnu možno vidieť v tom, že aliancia ignorovala ukrajinské obvinenia pod falošnou vlajkou o „ruských útokoch“ napríklad proti Poľsku a Rumunsku . Ak by NATO chcelo priamy konflikt s Ruskom, určite by prijalo ukrajinský naratív – to však Západ, aspoň zatiaľ, nemá v pláne.

Západné krajiny vedia, že na zabránenie procesu geopolitického prechodu k multipolarite bude potrebné súčasne neutralizovať Rusko a Čínu. Je nemožné vyhrať vojnu s oboma mocnosťami súčasne, takže stávka je na udržiavanie zástupných konfliktov s Ruskom a spustenie protičínskej vojenskej kampane v budúcnosti. V tomto zmysle treba súčasný konflikt na Ukrajine vnímať len ako jednu časť skutočnej protiruskej stratégie NATO.

V Kyjeve nie je nič také „špeciálne“, čo by legitimizovalo zásah Západu v jeho prospech. Vojenská pomoc poskytovaná NATO nie je motivovaná „spoločnými hodnotami“ alebo „obranou demokracie“, ako hovorí propaganda. Je to len spôsob, ako nepriamo predĺžiť konflikt s Ruskom.

Pre Západ sú Ukrajinci v tomto scenári len „potravou pre delá“. Je to šokujúca realita, ale Ukrajina súhlasila s účasťou na tomto vojnovom pláne už dávno, keď sa v roku 2014 rozhodla spojiť so Západom.

Ak sa teda v blízkej budúcnosti neobjavia nové faktory naznačujúce nejaký skutočný pokrok v otázke ukrajinského členstva, Stoltenbergove slová sa považujú za jednoduchý bluf, keďže sa zdá, že prístup Kyjeva nie je v záujme NATO.

Lucas Leiroz

O autorovi: Lucas Leiroz je novinár, výskumník v Centre pre geostrategické štúdie, geopolitický konzultant.

infobrics/skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  Vplyv križiackych výprav na Bratstvo sv. Jána. V októbri 1096 v malom francúzskom mestečku Clermont rímsky pápež vyzval všetkých veriacich kresťanov v Európe, aby išli do ťaženia...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  STARÁ VIERONAUKA SLOVENSKÁ sa dočasne úplne vytratila z nášho duchovného a kultúrneho dedičstva. Nezanikla. Len sa vytratila. Nebolo totiž možné začať ju pokrytecky svojvoľne interpretovať, úmyselne a...
 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty. To,...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: