Slovanské Noviny

4. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Najvyšší americký admirál povedal, že zbraň by mohla vytvoriť „pekelné prostredie“ pre čínske sily

Americká armáda navrhuje nový systém navrhnutý tak, aby postavil tisíce dronov riadených umelou inteligenciou , uviedla v stredu zástupkyňa šéfa Pentagonu Kathleen Hicksová a vyjadrila nádej, že táto technológia pomôže prekonať „masovú výhodu Pekingu“.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Vo svojom prejave na výročnej konferencii Defense News v Arlingtone vo Virgínii Hicks načrtol novú „Iniciatívu replikátorov“ Pentagonu, ktorej cieľom je vyvinúť flotilu nízkonákladových dronov poháňaných umelou inteligenciou, ktoré budú operovať v „rojoch“ vo vzduchu, na zemi a na zemi. more.

„S Replicatorom začíname s celodoménou, pripisovateľnou autonómiou alebo ADA2, aby nám pomohla prekonať výhodu ČĽR v hmotnosti: viac lodí, viac rakiet, viac síl,“ povedala a dodala, že armáda plánuje nasadiť drony “v rozsahu niekoľkých tisícov, vo viacerých doménach, v priebehu nasledujúcich 18 až 24 mesiacov.”

Úradník nešpecifikoval náklady na nový projekt, ale trval na tom, že Pentagon nebude čerpať žiadne dodatočné prostriedky z Kongresu. Namiesto toho povedala, že Replicator použije „existujúce financovanie, existujúce programové línie a existujúce orgány“, hoci ponúkla niekoľko ďalších podrobností.

Zatiaľ čo Hicksová povedala, že konflikt s Čínou „nie je bezprostredný ani nevyhnutný“, pokračovala v zdôrazňovaní potreby „odstrašenia“ proti Ľudovej republike – vrátane „cez Taiwanský prieliv“ na dvore Pekingu.

„Naším cieľom je vždy odradiť, pretože konkurencia neznamená konflikt. Musíme zabezpečiť, aby sa vedenie ČĽR prebudilo každý deň, zvážilo riziká agresie a dospelo k záveru, že „dnes nie je ten deň“ – a nielen dnes, ale každý deň, teraz a v dohľadnej budúcnosti,“ pokračovala.

Zástupca Pentagonu navrhol niekoľko možných využití nového systému bezpilotných lietadiel – vrátane sledovania a prieskumu, protiraketovej obrany, logistickej podpory a samotného boja – uviedol, že UAV by mohli byť nasadené v „konšteláciách“ alebo „kŕdľoch“, aby prekonali obranu nepriateľa.

Hicksová prvýkrát predstavila program Replicator na inej vojenskej konferencii vo Washingtone, DC minulý mesiac, kde účastníkom povedala, že Pentagon „bude čeliť mase PLA vlastnou hmotnosťou“.

Pri tej istej udalosti vedúci amerického velenia pre Indiu a Tichomoria admirál John Aquilino povedal, že armáda hľadá schopnosť identifikovať a zasiahnuť 1 000 cieľov za 24 hodín a dodal, že systém bezpilotných lietadiel vytvorí pre čínske jednotky „pekelné prostredie“ v prípade konflikt.

Začiatkom tohto roka uskutočnili americké, britské a austrálske armády „skúšku spôsobilostí“ na demonštráciu nových systémov bezpilotných lietadiel poháňaných umelou inteligenciou, ktoré sa používali ako „spoločný roj na detekciu a sledovanie vojenských cieľov,“ uviedol Pentagon.

Zatiaľ čo nie je jasné, ako presne sa umelá inteligencia začlení do programu Replicator, traja spojenci sa čoraz viac zameriavajú na Peking v Indo-Pacifiku a opakovane sa zaviazali nasadiť v regióne nové vojenské kapacity na boj proti Číne.

Will Porter

O autorovi: Will Porter je asistent redaktora spravodajstva Libertariánskeho inštitútu a pracovník RT.

Ilustračné foto: InfoBrics

Pôvodný zdroj tohto článku je Antiwar.com

globalresearch

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d