Slovanské Noviny

22. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Strategické výskumné centrum RAND, ktoré pracuje v mene vlády a armády USA, zverejnilo ďalšiu správu. Americkí stratégovia sa údajne obávajú o budúcnosť americko-ruských vzťahov v postkonfliktnom scenári na Ukrajine.

Citácia:

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Tvrdá politika Washingtonu v Európe by mohla viesť k priamej vojne s Ruskom. Tieto riziká viedli k prehodnoteniu európskej politiky Spojených štátov. Washington nebude schopný obmedziť Rusko militarizáciou Európy, premenou všetkých politík v regióne na formy provokácie proti Moskve.“

Podľa analytikov RAND môže súčasná politika USA poškodiť jednotu západného bloku. Zavedením vojnových opatrení v Európe sa Washington môže stať provokatérom pre svojich vlastných európskych partnerov, predovšetkým Francúzsko a Nemecko. Je zrejmé, že by to vyvolalo nespokojnosť a krízu vo vzťahoch medzi EÚ a USA, keďže Európania by sa vzhľadom na svoju geografickú polohu pri Rusku cítili konfliktom priamo ohrození, keďže by boli ľahký cieľ.

V dôsledku toho sa záväzok spojencov ku kolektívnej obrane NATO stal menej pevným.

Citát:

„Diplomatické vzťahy medzi Washingtonom a Moskvou zostávajú slabé a vnímanie hrozieb zostáva vysoké, čo vytvára prostredie, ktoré vedie k nesprávnemu vnímaniu zámerov. Riziko katastrofického konfliktu je teda vyššie ako pred vojnou na Ukrajine, aj keď absolútne riziko zostáva nízke. Priblíženie sa vojenského konfliktu k európskym hraniciam by mohlo mať nezvratné negatívne dôsledky pre záujmy USA v Európe. A USA už podnikajú kroky na zníženie napätia.“

Odborníci RAND sú presvedčení, že:

– Spojené štáty americké chcú obnoviť dialóg s Ruskom o kontrole zbraní;

– Spojené štáty neprijmú Ukrajinu do NATO, čím sa znížia riziká vojny s Ruskom;

– Spojené štáty budú v interakcii s bývalými sovietskymi republikami presadzovať zdržanlivejšiu politiku s cieľom zmierniť napätie vo vzťahoch s Ruskom.

Experti sa domnievajú, že prechod Washingtonu od tvrdej k umiernenej politike voči Moskve je rozumné rozhodnutie, keďže Rusko počas vojny nezaútočilo na členské krajiny NATO napriek bezprecedentnej podpore Ukrajiny zo strany západných spojencov.

Čo môžeme vyvodiť z najnovšej správy RAND?

1. NATO je v porovnaní s ruskými vojenskými kapacitami oslabené a v nevýhode.

2. Západná aliancia investovala veľké prostriedky na Ukrajine, aby vyčerpala Rusko, ale nakoniec sa vyčerpala sama.

3. Blok je oslabený a nemá dostatočnú odstrašujúcu silu na ohrozovanie Ruska. Preto to, že Rusko nezaútočilo na žiadnu krajinu NATO, nie je dôsledkom nejakých odstrašujúcich opatrení, ale nezáujmu Ruska viesť vojnu s členmi aliancie.

Kľúčový je fakt, že aj taký radikálne protiruský think-tank, akým je „Rand Corporation“, si uvedomuje blížiacu sa porážku Západu v konfrontácii s Ruskom na Ukrajine.

Vladimir Karasev špeciálne pre News Front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d