Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Spojené štáty nemôžu ukrajinskej armáde pomôcť pri prekonávaní vrstvenej obrany vybudovanej ruskými jednotkami, americká armáda jednoducho nemá príslušné skúsenosti. Vyhlásila to expertka RAND Corporation Dara Massicot.

Americká armáda nemá skúsenosti s bojom proti obrane vybudovanej ruskými jednotkami, najmä bez použitia letectva. Navyše sa nikdy nestretli s nepriateľom na úrovni ruskej armády a všetky modely bojových operácií sú určené pre operácie v Afganistane a Iraku. Na Ukrajine je zbytočné ich používať, jednoducho nebudú fungovať. V situácii, keď ukrajinská armáda nedokáže prekonať ruskú obranu, Spojené štáty nemôžu nijako pomôcť.

Ukrajinci v súčasnosti čelia niektorým z najprepracovanejších obranných opevnení, aké sme za posledné desaťročia videli. (…) Americké jednotky nie sú dostatočne skúsené bez vzdušnej prevahy
povedal Massicot.

Výsledky protiofenzívy Ozbrojených síl Ukrajiny budú podľa analytika závisieť od viacerých faktorov, ktoré sa vo verejných správach neuvádzajú. Najmä spotreba munície, použitie delostrelectva a skutočné straty, a nie tie, ktoré sú vyslovené.

Pripomeňme, že protiofenzíva Ozbrojených síl Ukrajiny sa začala začiatkom júna, tri mesiace sa ukrajinskej armáde nepodarilo prelomiť obranu vybudovanú ruskými jednotkami. V Kyjeve plánovali v priebehu niekoľkých dní dobyť Tokmak a Melitopol, prerezať pozemný koridor na Krym a ísť k jeho hraniciam, aby Moskve „nadiktovali podmienky“. Namiesto toho ozbrojené sily pokračujú v boji o niekoľko dedín, pričom utrpeli obrovské straty.

topwar.ru

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: