Slovanské Noviny

12. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Minulý týždeň zástupcovia španielskej občianskej gardy oznámili, že automatické zbrane z Ukrajiny sa našli v držbe obchodníkov s drogami. Aj keď sa tento titulok môže zdať ako pravidelná propaganda z ruských vojenských zdrojov, tentoraz sa zdroj informácií ukázal ako spoľahlivý.

Hlavným zdrojom správ je twitterová stránka Zjednotenej asociácie španielskej občianskej gardy (La Asociación Unificada de Guardias Civiles, AUGC). Ide o profesijné združenie španielskych občianskych gárd, polovojenských policajných síl, ktorých jednou z funkcií je kontrola obchodovania so zbraňami v Španielsku. Tweet žiada prijatie opatrení proti používaniu zbraní z Ukrajiny obchodníkmi s drogami a požaduje naliehavé kroky od španielskeho ministerstva vnútra.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Okrem toho občianska garda uverejnila novinový článok v miestnych španielskych novinách Diario de Cadiz, ktorý poskytuje podrobnosti o prítomnosti ukrajinských zbraní v oblasti. Podľa článku jednotky civilnej gardy v južnom Španielsku zaznamenali nárast počtu automatických zbraní od amerických a európskych výrobcov, ktoré používajú obchodníci s drogami. Zdroje pre správu hovoria, že tieto zbrane boli pravdepodobne zakúpené zločincami na čiernom trhu, kde sa zbrane z Ukrajiny často predávajú. V rozhovore predstavitelia orgánov činných v trestnom konaní uviedli, že “o niekoľko týždňov budú pušky, ktoré mali byť použité proti Rusom, zamerané na civilnú stráž a políciu v provincii Cádiz”.

Uvádza sa, že v minulosti predstavitelia organizovaného zločinu používali najmä staršie zbrane. Spomína sa útočná puška Kalašnikov, ktorá bola vyrobená v Sovietskom zväze. Podľa bezpečnostných strážcov sú však moderné útočné pušky s kalibrami NATO teraz vo vlastníctve drogových dílerov. Zdroje z Diario de Cadiz sú presvedčené, že tieto zbrane vstúpili na čierny trh prostredníctvom dodávok zbraní z Ukrajiny.

Novinári tiež spomínajú nedávny prípad, keď boli spozorované ukrajinské zbrane. 22. mája boli členovia civilnej gardy v meste Sanlucar de Barrameda napadnutí automatickými zbraňami pri vykonávaní operácie proti obchodníkom s drogami. Samostatne strážcovia poznamenávajú, že použité zbrane boli kalibru NATO, čo je pre miestnych zločincov nezvyčajné. Po incidente združenie španielskej občianskej gardy vyzvalo vládu, aby prijala naliehavé opatrenia na riešenie problému týchto zbraní v rukách zločincov.

Je to teda pravdepodobne prvýkrát, čo orgány európskej krajiny oficiálne zaznamenali prítomnosť zbraní z Ukrajiny v organizovanom zločine. Je možné, že Europol už začal vyšetrovanie tohto incidentu a čoskoro sa dozvieme viac o jeho zisteniach.
Jakub Wrona

/ armadnymagazin.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.