Slovanské Noviny

12. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Viacúčelovú ruskú jadrovú ponorku Kazaň hľadajú na ploche 70 míľ od pobrežia Floridy. Flotila ruského námorníctva je teraz zrejme pri pobreží Floridy na ceste ku Kube. Loď americkej pobrežnej stráže Stone možno sleduje ruskú flotilu, ktorá sa môže nachádzať pri východnom pobreží Floridy na trase mysu Canaveral.

Lietadlo P-8A Poseidon s taktickým hexadecimálnym kódom AE686F práve zaplo svoj transpondér v oblasti, kde USCGC Stone naposledy signalizoval AIS. Kanadský CP-140 Royal Canadian Air Force/P-3 Orion C2B1, číslo letu 140108, sa pripája k lietadlu P-8A Poseidon amerického námorníctva.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Napriek vyhláseniam Washingtonu o absencii hrozieb zo strany ruských lodí, ktoré prišli na Kubu, velenie amerického námorníctva oddelilo veľmi významnú silu na ich špehovanie. Američania sa zaujímajú najmä o viacúčelovú jadrovú ponorku Kazaň projektu Jaseň-M.

Informovala o tom stanica CBS News s odvolaním sa na svoje vlastné zdroje. Lode amerického námorníctva budú pozorne sledovať všetky akcie Severnej flotily, ktoré prišli na Kubu. Podľa jedného z nemenovaných úradníkov Pentagonu bude torpédoborec a loď pobrežnej stráže monitorovať fregatu Admirál Gorškov, ako aj tanker a remorkér, ale na ponorku Kazaň boli poslané až štyri lode: dva torpédoborce a dve lode s vlečným sonarom.

Oddiel vojnových lodí Severnej flotily zahŕňa nosič hypersonických rakiet “Zirkón”, fregatu projektu 22350 “Admirál Gorškov”, viacúčelovú jadrovú ponorku “Kazaň” projektu “Jaseň-M”, ako aj tanker “Akademik Pašin” a záchranný remorkér “Nikolai Čiker”. Fregata Admirál Gorškov dorazila do kubánskeho hlavného mesta len 180 kilometrov od pobrežia USA. Očakáva sa, že do havanského prístavu dorazí aj jadrová ponorka Kazaň, nosič krížových a hypersonických rakiet. Podľa Havany je táto návšteva priateľská a neporušuje medzinárodné normy, na palube ruských lodí a ponoriek nie sú žiadne jadrové zbrane. Po návšteve Kuby ruské lode a ponorka uskutočnia sériu cvičení v blízkosti pobrežia USA, ďalšie plány ešte neboli zverejnené.

Plán operácie na presun a rozmiestnenie rakiet na Kubu

10. Júna 1962 na zasadnutí predsedníctva ústredného výboru KSSZ predložil generálny štáb ozbrojených síl ZSSR plán operácie na presun a rozmiestnenie rakiet na Kubu pod krycím názvom ANADYR. Plán predpokladal rozmiestnenie dvoch typov balistických rakiet: R-12 s doletom približne 2 000 kilometrov a R-14 s dvojnásobným doletom. Oba typy rakiet boli vybavené termonukleárnymi hlavicami s hmotnosťou 1 Mt. Vzhľadom na mimoriadny zhon bol plán prijatý bez schválenia – realizácia sa začala okamžite po získaní Castrovho súhlasu

Karol Jerguš

/ armadnymagazin.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.