Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Syn maďarského aktivistického miliardára Georgea Sorosa a predseda Open Society Foundations odmietol tvrdenia, že jeho globalistická finančná operácia „ustúpi“ z Európy, pričom varoval, že bývalý prezident Donald Trump predstavuje riziko pre „jednotu“ EÚ, ak bude znovuzvolený, informuje portál Breitbart.

Alex Soros, potomok Sorosovho impéria a nedávno dosadený šéf Nadácie otvorenej spoločnosti (OSF), tento týždeň povedal, že jeho organizácia je stále odhodlaná zasahovať do Európy, pričom povedal, že kontinent „zostáva obrovským strategickým významom pre prácu OSF“.

Na portály POLITICO 37-ročný ľavicový filantrop uviedol, že správy tvrdiace, že jeho skupina plánuje opustiť Európu, boli „zavádzajúce“, ale upozornil, že zameranie Sorosovho stroja sa pravdepodobne presunie na východ ako „budúcnosť zodpovedných, demokratických“. O vláde v Európe sa teraz rozhoduje nielen v Paríži a Berlíne, ale aj vo Varšave, Kyjeve a Prahe.

„Toto nie je žiadny druh ústupu,“ tvrdil Soros, pričom priznal, že OSF „výrazne“ zníži počet svojich zamestnancov, aby „zaistilo, že viac peňazí pôjde tam, kde sú najviac potrebné“.

Časť tohto posunu smerom na východ sa podľa neho zdvojnásobí na Ukrajine, ktorá od roku 2014 zaznamenala prúdenie 250 miliónov dolárov zo Sorosovej hotovosti, ktorá predstavuje jedného z „najväčších nezávislých donorov ukrajinskej občianskej spoločnosti a občianskych skupín“.

Sorosov dedič ďalej povedal, že Nadácia otvorenej spoločnosti bude naďalej podporovať snahy o rozšírenie hraníc Európskej únie so začlenením Moldavska a štátov západného Balkánu.

„Členstvo v EÚ je životne dôležité pre zabezpečenie jednoty a stability celého balkánskeho regiónu s cieľom čeliť úsiliu o opätovné zapálenie konfliktu napríklad v Bosne a Kosove a poskytnúť Rusku otvorenie. Členstvo v EÚ navyše posilní európsku bezpečnosť a zabráni vytvoreniu geopolitického vákua,“ povedal.

Alex Soros, ktorý sa stretol s najmenej 20 úradníkmi z Bidenovej administratívy podľa záznamov návštev Bieleho domu, však naznačil, že ústredným zameraním jeho operácií bude zabrániť bývalému prezidentovi Donaldovi Trumpovi alebo akémukoľvek inému republikánovi v štýle „MAGA“ prevzatie moci v budúcoročných prezidentských voľbách.

Tvrdil, že ak by Trump alebo iný podobne zmýšľajúci kandidát vyhral Biely dom, mohlo by to skončiť „horšie pre EÚ ako pre USA“.

„Takýto výsledok ohrozí európsku jednotu a podkope pokrok dosiahnutý na mnohých frontoch v reakcii na vojnu na Ukrajine. Prispôsobujeme OSF, aby sme boli schopní reagovať na akékoľvek scenáre, ktoré sa môžu objaviť na oboch stranách Atlantiku,“ napísal predseda Open Society Foundations.

Sorosova sieť sa stala terčom kritiky konzervatívcov v Spojených štátoch aj v Európe za údajné napomáhanie migračných kríz na oboch kontinentoch, pričom neziskové impérium v hodnote 25 miliárd dolárov hrá aktívnu úlohu pri vymenúvaní krajne ľavicových okresných prokurátorov, ktorí údajne pomáhali nelegálnym utekať z Ameriky. Sorosove peniaze prúdili aj do pokladníc ľavicových mimovládnych organizácií v Európe, ktorých lode prevážajú ilegálnych ľudí z Afriky unášaných v Stredozemnom mori k brehom Talianska a Grécka.

Jeden z popredných odporcov Georgea Sorosa v Európe, maďarský premiér Viktor Orbán v júni varoval, že mladší Soros môže byť aktívnejší v snahe uľahčiť dovoz miliónov migrantov do Európy ako jeho otec.

Orbán povedal, že Alex Soros „diktuje ešte tvrdšie tempo“ ako jeho otec a že jeho krajina sa pripravuje na to, aby Sorosova rodina „podnecovala migrantov a zvýšila tlak na južnú hranicu Maďarska“.

Kurt Zindulka

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: