Slovanské Noviny

24. septembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Internet sa navždy zmenil, ale väčšina ľudí si ani neuvedomuje, čo sa práve stalo. 25.augusta vstúpil v Európskej únii do platnosti drakonický nový zákon známy ako „zákon o digitálnych službách“ a zavádza mimoriadne prísny režim cenzúry internetu, ktorý je oveľa autoritatívnejší než čokoľvek, čo sme kedy predtým videli.

Od tohto bodu budú hordy európskych byrokratov rozhodovať o tom, čo je prijateľné povedať na internete.

Ak objavia niečo, čo ste povedali na veľkej online platforme, čo sa im nepáči, môžu prinútiť túto platformu, aby to zrušila, pretože by to mohol vidieť niekto v Európe. Takže aj keď ide o európsky zákon, pravdou je, že bude mať obrovský vplyv na nás všetkých.

Od tohto momentu už nič nebude ako predtým. Uvádza sa, že DSA doslova robí veľké technologické spoločnosti „právne zodpovednými za obsah, ktorý im bol uverejnený“

Oficiálne vstúpil do platnosti zákon Európskej únie o digitálnych službách (DSA). Od 25. augusta 2023 musia technologickí giganti ako Google, Facebook, Amazon a ďalší dodržiavať rozsiahlu legislatívu, podľa ktorej sú online platformy právne zodpovedné za obsah, ktorý im bol uverejnený .

Aj keď bol tento nový zákon prijatý v EÚ, pravdepodobne budeme svedkami ďalekosiahlych globálnych účinkov , keď spoločnosti prispôsobia svoje zásady tak, aby ich dodržiavali .

Spočiatku bude existovať 19 obrovských online platforiem , ktoré budú nútené dodržiavať tento nový zákon…

Od platforiem sociálnych médií až po online trhy a vyhľadávače, zoznam zatiaľ zahŕňa: Facebook, TikTok, X (predtým Twitter), YouTube, Instagram, LinkedIn, Pinterest, Snapchat, Amazon, Booking, AliExpress, Zalando, Google Shopping, Wikipedia, Mapy Google, obchody s mobilnými aplikáciami Google a Apple, Vyhľadávanie Google a Bing od spoločnosti Microsoft.

Od 24. februára 2024 sa však zákon o digitálnych službách začne uplatňovať na oveľa širšie spektrum online platforiem, ktoré majú menej ako 45 miliónov používateľov mesačne.

Hovorí sa nám, že tento nový zákon stanoví jasné pravidlá, ktoré musia online platformy dodržiavať.

Bude zahŕňať cenzúru všetkého, čo sa považuje za „nepravdivé alebo zavádzajúce“ podľa Posilneného kódexu postupov v oblasti dezinformácií…

Aký druh prejavu sa teda očakáva od DSA? Minuloročný Posilnený kódex postupov v oblasti dezinformácií definuje dezinformácie ako „ nepravdivý alebo zavádzajúci obsah , ktorý sa šíri s úmyslom oklamať alebo zabezpečiť ekonomický alebo politický zisk a ktorý môže spôsobiť ujmu verejnosti“. Kód už bol zavedený počas volieb a ako „reakcia na krízy“, ako je COVID a vojna na Ukrajine .

A je úplne jedno, či materiál, ktorý európski byrokrati považujú za „nepravdivý alebo zavádzajúci“, je v skutočnosti vôbec „nepravdivý alebo zavádzajúci“.

Dôležité je, že ak online platformy nedodržia to, čo sa im prikazuje, zaplatia draho

Online platformy, ktoré nedodržiavajú pravidlá DSA, môžu dostať pokuty až do výšky 6 percent ich globálneho obratu . Podľa Komisie EÚ budú mať koordinátor digitálnych služieb a Komisia právomoc „v prípade potreby vyžadovať okamžité opatrenia na riešenie veľmi vážnych škôd“. Platforma, ktorá neustále odmieta vyhovieť, by mohla mať za následok dočasné pozastavenie v EÚ .

Veľké technologické spoločnosti sa budú zúfalo snažiť vyhnúť takýmto sankciám, a preto budú poslúchať.

To znamená, že „stovky nevolených byrokratov EÚ“ budú mať teraz kontrolu nad rečou na internete…

Orwellovský režim

Za tohto orwellovského režimu bude tím stoviek nevolených byrokratov EÚ rozhodovať o tom, čo predstavuje dezinformáciu, a nariadi veľkým technologickým firmám, aby ich cenzurovali . Samotné firmy, ktoré čelia reputačnému riziku a finančným sankciám, nebudú mať inú možnosť, ako sa podriadiť.

Dá sa to urobiť rôznymi spôsobmi: jednoducho tak, že ľudskí moderátori odstránia obsah, zakážu problematickým tvorcom tieňom, aby sa znížil ich dosah, demonetizovali určitý obsah a upravili algoritmy na uprednostňovanie alebo znevýhodňovanie určitých tém. A hoci z právneho hľadiska platí DSA iba v EÚ, po nainštalovaní vo veľkých technologických firmách tento rozsiahly aparát na reguláciu obsahu určite ovplyvní aj používateľov vo zvyšku sveta .

Bolo nám povedané, že títo byrokrati EÚ budú spolupracovať aj s „dôveryhodnými nahlasovateľmi“, aby pomohli identifikovať obsah, ktorý treba cenzurovať…

„Trusted flaggers“ DSA sú subjekty s preukázanými odbornými znalosťami v nahlasovaní škodlivého alebo nezákonného obsahu na platformy. Nové nariadenie stanovuje, že platformy pri moderovaní obsahu uprednostnia nahlasovanie ich obsahu.

Môžete byť v pokušení myslieť si, že sa budete môcť vyhnúť celej tejto cenzúre, pretože nežijete v Európe. Bohužiaľ to jednoducho nie je pravda.

Ak zverejníte niečo, čo by niekto v Európe mohol vidieť, váš obsah spadá pod jurisdikciu tohto hrozného nového zákona.

Takže sa musíte pripraviť na úroveň internetovej cenzúry, ktorú nikto z nás ešte nevidel.

Navyše väčšina veľkých technologických spoločností, ktoré musia dodržiavať tento nový zákon, sídli v Spojených štátoch.

A ukázalo sa, že Federálna obchodná komisia skutočne vyslala v marci do Európy úradníkov, aby pomohli s implementáciou tohto nového zákona na pôde USA

Člen poradového výboru Senátu amerického Senátu Ted Cruz (R-Texas) poslal listy predsedníčke Federálnej obchodnej komisie (FTC) Line Khan a vedúcej kancelárie Európskej únie v San Franciscu, v ktorých žiadal odpovede týkajúce sa stupňa koordinácie medzi FTC a EÚ na presadzovanie zákona EÚ o digitálnych službách („DSA“) a zákona o digitálnych trhoch („DMA“) na pôde USA.

Oba zahraničné zákony boli napísané s cieľom oslabiť americké technologické spoločnosti, najmä v Európe. Neexistujú žiadne federálne zákony súvisiace s DSA a DMA, vďaka čomu je úsilie FTC o sprisahanie so zahraničnými regulátormi proti americkým podnikom bezprecedentné.

FTC v marci oznámila, že do Bruselu posiela úradníkov agentúry, aby pomohli EÚ pri implementácii týchto zákonov, zatiaľ čo EÚ otvorila kanceláriu v San Franciscu, aby tlačila na americké technologické spoločnosti, aby ich dodržiavali. Od tohto momentu bude oveľa ťažšie zdieľať alternatívne názory na internete.

Osobne budú určité veci, ktoré budem môcť zdieľať iba vo svojich knihách alebo s platenými odberateľmi môjho newslettera Substack .

Odteraz si budem musieť dávať väčší pozor na to, čo zdieľam, pretože ak verejne na internete poviem niečo, čo urazí byrokratov v Európe, mohol by som sa dostať do skutočne veľkých problémov. A to bude platiť aj pre každého iného nezávislého novinára.

Internet po dlhú dobu umožňoval obyčajným ľuďom, ako ste vy a obyčajným ľuďom ako ja, zdieľať pravdu so svetom, ktorý po nej zúfalo túžil. Ale teraz vrátnici vykonávajú drakonickú úroveň kontroly a internet už nikdy nebude ako predtým.

Michael Snyder

O autorovi: Michael Snyder publikoval tisíce článkov na blogu The Economic Collapse Blog , End Of The American Dream a The Most Important News , ktoré sú znovu publikované na desiatkach ďalších významných webových stránok po celom svete. Michaelova nová kniha s názvom „End Times“ je teraz k dispozícii.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  Všetkými možnými spôsobmi sa pokúšali vymazať minulosť našich veľkých predkov, našich rodičov. Pokúšali sa vymazať nás a naše duše. Napriek všetkým technológiám a všetkému úsiliu tých, ktorí...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  Vplyv križiackych výprav na Bratstvo sv. Jána. V októbri 1096 v malom francúzskom mestečku Clermont rímsky pápež vyzval všetkých veriacich kresťanov v Európe, aby išli do ťaženia...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  STARÁ VIERONAUKA SLOVENSKÁ sa dočasne úplne vytratila z nášho duchovného a kultúrneho dedičstva. Nezanikla. Len sa vytratila. Nebolo totiž možné začať ju pokrytecky svojvoľne interpretovať, úmyselne a...
 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty. To,...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: