Slovanské Noviny

28. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

A to je pouze Skotsko, což znamená, že v rámci celé Evropy půjde řádově o stamiliony stromů. Například Německo, Švédsko, Rakousko či Holandsko jsou země, kde je větrná energie velmi populární.

Jen v Německu, které je mnohem větší než Skotsko, tak lze odhadnout celkový počet na nějakých 100 milionů pokácených stromů a podobné to může být i ve Švédsku, kde se nachází i největší větrná farma v Evropě.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Na místech, kde dochází k výstavbám turbín, již není možné další stromy vysazovat a náhradních míst zřejmě mnoho nebude. Kácením tak ohromných ploch lesa údajně v zájmu „uhlíkové neutrality“ tak likvidují stromy, které CO2 absorbují.

Téměř 16 milionů stromů bylo pokáceno na veřejně vlastněných pozemcích ve Skotsku, aby se uvolnil prostor pro údajně „klimaticky chytré“ větrné turbíny.

Není jasné, jaký dopad má toto rozsáhlé odlesňování na biologickou rozmanitost.

Mairi Gougeon, ministryně pro záležitosti venkova, odhaduje, že od přelomu tisíciletí bylo na pozemcích vlastněných a spravovaných skotskou vládou pokáceno nejméně 15,7 milionu stromů – to je více než 1700 stromů pokácených denně jen kvůli větrníkům.

Ministryně tvrdí, že existují pokyny a strategie na ochranu lesní půdy a také věří, že developeři větrných elektráren by měli provádět kompenzační výsadbu jinde, aby nahradili mnoho pokácených stromů.

Konzervativní opozice však není ze situace příliš nadšena a domnívá se, že tato vysoká čísla pravděpodobně způsobí velké překvapení u veřejnosti, a že mnoho občanů již vyjádřilo znepokojení nad tímto vývojem.

Skotsko již má dostatek větrné energie k výrobě 8,4 GW elektřiny – to je více než polovina celkové výroby elektřiny ve Velké Británii. Přesto chce vládnoucí SNP pokračovat v rozšiřování větrných parků a vyrábět dalších 8-12 GW elektřiny – i kdyby to mělo znamenat vykácení ještě většího množství lesů.

Skupiny zabývající se ochranou divoké přírody jsou velmi kritické k rozvoji a poukazují na to, že stanovené ekologické požadavky na zřízení nových větrných elektráren v divočině je prakticky nemožné dosáhnout.

Výrobci skotských větrných turbín zároveň oznámili, že chtějí začít vyrábět ještě větší turbíny než dříve – téměř 260 metrů vysoké.

Zatím se odhaduje, že od přelomu tisíciletí bylo zabráno nejméně 7 850 hektarů půdy, aby se uvolnil prostor pro větrné elektrárny, ale kolik plochy bude vyčleněno v budoucnu, je dnes těžké odpovědět…

ZDROJ

Zpracoval: Slovanka/Necenzurovaná Pravda

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d