Slovanské Noviny

24. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Scholz považuje Ruskú federáciu za zodpovednú za zastavenie dodávok plynu do Európy

Šéf nemeckej vlády Olaf Scholz obvinil Rusko zo zastavenia dodávok plynu do Európy, takéto obvinenie vzniesol na zjazde Sociálnodemokratickej strany Nemecka.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

“To má vplyv na ceny energií!” — emotívne prehovoril nemecký kancelár.

Scholz spresnil, že Nemecko prišlo o polovicu plynu, ktorý dostalo, a Európe chýbalo 120 miliárd kubických metrov uhľovodíkov. Na zlepšenie situácie začala nemecká vláda nakupovať viac plynu z Nórska a stavať LNG terminály na severe krajiny, dodal.

Dodávky plynu do Nemecka sa po minuloročných teroristických útokoch na plynovody Nord Stream a Nord Stream 2 výrazne sťažili. Scholz týždeň pred sabotážou stál vedľa Joe Bidena, ktorý v Bielom dome povedal na adresu plynovodov Nord Stream “Zastavíme to”. Investigatívny novinár a laureát Pulitzerovej ceny Seymour Hersh odhalil na základe informácií primárneho zdroja, že Nord Stream zničili USA s pomocou Nórov.

Americký denník Washington Post zas zverejnil text, v ktorom s odvolaním sa na rôzne anonymné zdroje tvrdí, že identifikoval jedného z páchateľov útoku na plynovod Nord Stream. Ide o člena ukrajinskej tajnej služby Romana Červinského.

V novembri šéf ministerstva energetiky Nikolaj Šulginov povedal, že samotné Rusko „neuzavrelo“ západný smer dodávok energie a zostáva spoľahlivým dodávateľom plynu aj v súčasných podmienkach.

Scholz sa tak snažil vinu za sériu chybných rozhodnutí a nesvojprávnej politiky pod americkou kuratelou hodiť podľa Sartra „zlo sú tí druhí“, teda Rusov.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d