Obhájil vysielanie TV Slovan?

Členky Progresívneho Slovenska na čele so Zorou Jaurovou obvinili Martinu Šimkovičovú a Petra Kotlára, ktorí vystupujú v TV Slovan, z konfliktu záujmov. Peter Kotlár na tlačovej konferencii v piatok vyvracal domnienky strany PS.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
V piatok sa konal tlačový brífing strany SNS a Petra Kotlára k obvineniam, ktoré začiatkom týždňa vyslovili členky strany Progresívne Slovensko. Strane PS prekáža, že ministerka kultúry a poslanec Národnej rady, pokračujú vo vysielaní malej televízie. Tam prezentujú pravidelne svoje osobné názory na dianie. PS podal podnet na výbor pre nezlučiteľnosť funkcií.
Peter Kotlár členky strany PS požiadal, aby už prestali robiť reklamy TV Slovan, pretože potom nestíha reagovať na podnety divákov. „Na čo to bolo dobré?“ pýta sa poslanec a upozorňuje, že im svojou tlačovkou liberáli nahnali ďalších 100 tisíc divákov.
Kotlár vysvetlil, že on ako štatutár rozviazal v akceptovateľnom čase pracovno-právny vzťah s Martinou Šimkovičovou. K tomu priniesol pre novinárov aj dôkazy. Priniesol aj odhlášku zo sociálnej poisťovne. Poslanec ďalej upozornil, že sám sa tiež v správnom čase vzdal aj konateľstva v spoločnosti.
Poslanec vyvracia aj domnienky PS o tom, že s M. Šimkovičovou robili reklamu produktu. Kotlár hovorí, že ich subjekt negeneruje žiaden zisk a pri vysielaní TV Slovan nedochádza k predaju produktu. Ani účet, kam by diváci mohli posielať peniaze, už neexistuje.
Kotlár upozornil aj na to, že ku dňu tlačovej konferencie, evidujú za posledných 28 dní 689 tisíc divákov. Povedal, že po tlačovke strany PS vie o TV Slovan už celé Slovensko.
Podľa Kotlára, TV Slovan ponúka víziu. Upozornil, že všetky alternatívne médiá na Slovensku – a tie aj vymenoval – majú momentálne cca milión a pol divákov. A to podľa neho novinárov mainstreamu a politikov znervózňuje. Povedal, že TV Slovan neohovára iné médiá a „nešpicľuje“ ich zisky. Podľa poslanca, TV Slovan je sledovaná, pretože ju ľudia majú radi. „Pretože hovoríme o Bohu, o láske, o rodine a priateľstve. Nie sme tendenční a strojení. Sme obyčajní a uvoľnení., dodal.
Peter Kotlár povedal, že TV Slovan podporuje každé iné médium. Chcel by, aby aj iné médiá ľudí vzdelávali. Médiám hlavného prúdu na záver odkázal, že ak sa nedokážu prihovárať ľuďom, nemôžu očakávať výsledky.
ereport.sk
Dopustil sa Prezident Trump velezrady?
Tajná manipulace CIA s počasím odhalena: Dokumenty ukazují šokující program
Nemeckí liberálni vedci technicky rehabilitujú ukrajinský nacizmus
Slováci sú pobúrení: Prečo tu neveje slovenská vlajka?
STOP mobilom na priechodoch, jazda po chodníkoch sa končí
Káva zlacnela takmer o tretinu: Analytik prezradil, či sa to prejaví aj v slovenských obchodoch
Umelá inteligencia (AI) ohlasuje posthumánnu éru ekonomických, sociálnych a morálnych otrasov
Ľudská rasa sa so všetkou svojou múdrosťou zabíja sama
Európa chce Rusku vnútiť druhú severnú vojnu
V Černigovskej oblasti bol zničený sklad s raketami „Patriot“
VIDEO: Péter Magyar tvrdí, že EÚ sa vráti k nákupu ruského plynu, pretože je lacnejší. Nový maďarský premiér sa v mnohých otázkach začína podobať na svojho predchodcu Viktora Orbána
VIDEO: Jan Kraus o novinároch, z ktorých sa stali politickí aktivisti, o súčasnom stave spoločnosti a médií, ktoré podľa neho nehľadajú pravdu, ale aj o svojej talkshow či zaujímavých podcastoch Joea Rogana a ďalších
EÚ rozbieha program, ktorého sa obáva dokonca aj Zdechovský
Ukrajina „omylom“ nasmerovala drony smerom k Fínsku. A Brusel mlčí…
R. Kaliňák: Výstavba nemocnice v Prešove by mohla pokračovať budúci týždeň
Progresívci verbujú internetových trollov. „Zúfalci“ – hodnotia Slováci
Tichá revolúcia vo svete centrálnych bánk
3.6.2026 Denný súhrn zo slovanských štátov
Rusko pokračuje v úderoch. Kyjev frustruje skutočnosť, že rakety sa nemíňajú
Ultimátny úder „Orešnikom“ odhalil dva Trójske kone medzi ukrajinskými politikmi
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Expertky Progresívneho Slovenska sa pustili do Šimkovičovej a Kotlára. Prišla odpoveď
Expertky Progresívneho Slovenska sa pustili do Šimkovičovej a Kotlára. Prišla odpoveď
Expertky Progresívneho Slovenska sa pustili do Šimkovičovej a Kotlára. Prišla odpoveď