Slovanské Noviny

23. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Obhájil vysielanie TV Slovan?

Členky Progresívneho Slovenska na čele so Zorou Jaurovou obvinili Martinu Šimkovičovú a Petra Kotlára, ktorí vystupujú v TV Slovan, z konfliktu záujmov. Peter Kotlár na tlačovej konferencii v piatok vyvracal domnienky strany PS.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

V piatok sa konal tlačový brífing strany SNS a Petra Kotlára k obvineniam, ktoré začiatkom týždňa vyslovili členky strany Progresívne Slovensko. Strane PS prekáža, že ministerka kultúry a poslanec Národnej rady, pokračujú vo vysielaní malej televízie. Tam prezentujú pravidelne svoje osobné názory na dianie. PS podal podnet na výbor pre nezlučiteľnosť funkcií.

Peter Kotlár členky strany PS požiadal, aby už prestali robiť reklamy TV Slovan, pretože potom nestíha reagovať na podnety divákov. „Na čo to bolo dobré?“ pýta sa poslanec a upozorňuje, že im svojou tlačovkou liberáli nahnali ďalších 100 tisíc divákov.

Kotlár vysvetlil, že on ako štatutár rozviazal v akceptovateľnom čase pracovno-právny vzťah s Martinou Šimkovičovou. K tomu priniesol pre novinárov aj dôkazy. Priniesol aj odhlášku zo sociálnej poisťovne. Poslanec ďalej upozornil, že sám sa tiež v správnom čase vzdal aj konateľstva v spoločnosti.

Poslanec vyvracia aj domnienky PS o tom, že s M. Šimkovičovou robili reklamu produktu. Kotlár hovorí, že ich subjekt negeneruje žiaden zisk a pri vysielaní TV Slovan nedochádza k predaju produktu. Ani účet, kam by diváci mohli posielať peniaze, už neexistuje.

Kotlár upozornil aj na to, že ku dňu tlačovej konferencie, evidujú za posledných 28 dní 689 tisíc divákov. Povedal, že po tlačovke strany PS vie o TV Slovan už celé Slovensko.

Podľa Kotlára, TV Slovan ponúka víziu. Upozornil, že všetky alternatívne médiá na Slovensku – a tie aj vymenoval – majú momentálne cca milión a pol divákov. A to podľa neho novinárov mainstreamu a politikov znervózňuje. Povedal, že TV Slovan neohovára iné médiá a „nešpicľuje“ ich zisky. Podľa poslanca, TV Slovan je sledovaná, pretože ju ľudia majú radi. „Pretože hovoríme o Bohu, o láske, o rodine a priateľstve. Nie sme tendenční a strojení. Sme obyčajní a uvoľnení., dodal.

Peter Kotlár povedal, že TV Slovan podporuje každé iné médium. Chcel by, aby aj iné médiá ľudí vzdelávali. Médiám hlavného prúdu na záver odkázal, že ak sa nedokážu prihovárať ľuďom, nemôžu očakávať výsledky.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d