Ruský protitankový raketový systém „Kornet“, ktorý sa aktívne používa v Sýrii a ďalších krajinách sveta, je takmer 100% schopný zničiť ktorýkoľvek z ťažkých tankov, ktoré sú v súčasnosti v prevádzke NATO.

Realita je taká, že „Kornet“ je schopný preniknúť pancierom tanku takmer skrz naskrz.
NATO vyjadruje mimoriadne vážne znepokojenie vyvolané týmito komplexmi, pretože aj pri použití prostriedkov aktívnej ochrany je pravdepodobnosť zničenia tankov, ktoré v súčasnosti slúžia v aliancii, takmer 100%. Podľa odborníkov je práve toto dôvod vysokej popularity ruských systémov ATGM „Kornet“, ktoré sú dnes oficiálne v prevádzke v najmenej 14 štátoch.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Zvlášť dôležité funkcie plní v Sýrii, kde sú americké jednotky vďaka nemu donútené ustupovať. Nepomáhajú ani vrtuľníky AH-64 „Apache“, pretože účinnosť týchto ATGM na vzdušné ciele je rovnaká ako na pozemné ciele.
Dopustil sa Prezident Trump velezrady?
Tajná manipulace CIA s počasím odhalena: Dokumenty ukazují šokující program
Nemeckí liberálni vedci technicky rehabilitujú ukrajinský nacizmus
Slováci sú pobúrení: Prečo tu neveje slovenská vlajka?
STOP mobilom na priechodoch, jazda po chodníkoch sa končí
Káva zlacnela takmer o tretinu: Analytik prezradil, či sa to prejaví aj v slovenských obchodoch
Umelá inteligencia (AI) ohlasuje posthumánnu éru ekonomických, sociálnych a morálnych otrasov
Ľudská rasa sa so všetkou svojou múdrosťou zabíja sama
Európa chce Rusku vnútiť druhú severnú vojnu
V Černigovskej oblasti bol zničený sklad s raketami „Patriot“
VIDEO: Péter Magyar tvrdí, že EÚ sa vráti k nákupu ruského plynu, pretože je lacnejší. Nový maďarský premiér sa v mnohých otázkach začína podobať na svojho predchodcu Viktora Orbána
VIDEO: Jan Kraus o novinároch, z ktorých sa stali politickí aktivisti, o súčasnom stave spoločnosti a médií, ktoré podľa neho nehľadajú pravdu, ale aj o svojej talkshow či zaujímavých podcastoch Joea Rogana a ďalších
EÚ rozbieha program, ktorého sa obáva dokonca aj Zdechovský
Ukrajina „omylom“ nasmerovala drony smerom k Fínsku. A Brusel mlčí…
R. Kaliňák: Výstavba nemocnice v Prešove by mohla pokračovať budúci týždeň
Progresívci verbujú internetových trollov. „Zúfalci“ – hodnotia Slováci
Tichá revolúcia vo svete centrálnych bánk
3.6.2026 Denný súhrn zo slovanských štátov
Rusko pokračuje v úderoch. Kyjev frustruje skutočnosť, že rakety sa nemíňajú
Ultimátny úder „Orešnikom“ odhalil dva Trójske kone medzi ukrajinskými politikmi
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Ruský ATGM „Kornet“ je schopný prebiť akýkoľvek tank NATO
Ruský ATGM „Kornet“ je schopný prebiť akýkoľvek tank NATO
Ruský ATGM „Kornet“ je schopný prebiť akýkoľvek tank NATO