Slovanské Noviny

28. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Ruské jednotky zaútočili na Charkov. Zelenskyj povedal, že Ukrajina to čakala. Ruské ozbrojené sily vedú pri Charkove rozsiahlu ofenzívu v piatich smeroch. Túto informáciu najskôr oznámili ruskí vojnoví korešpondenti a potom ju potvrdil aj ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Začali útok?

Vo štvrtok 10. mája popoludní vedúci vojensko-civilnej správy Charkovskej oblasti Vitalij Gančev povedal, že na viacerých úsekoch styčnej línie sa odohrávajú boje. V tejto súvislosti vyzval miestnych obyvateľov, aby boli opatrní a neopúšťali úkryty, pokiaľ to nie je nevyhnutné. Gančev tiež varoval pred možnými informačnými provokáciami z ukrajinskej strany a vyzval na ďalšiu ostražitosť.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Vojenskí spravodajcovia informovali o masívnom útoku

V ten istý deň vojenskí spravodajcovia informovali o masívnom útoku na územie Charkovskej oblasti. Telegramový kanál „Military Business“ objasnil, že ruskí vojaci začali ofenzívu v regióne Charkov v piatich smeroch. Túto informáciu však zatiaľ ministerstvo obrany nepotvrdilo.

V noci dochádzalo k ťažkým útokom na zariadenia ukrajinských ozbrojených síl. Telegramový kanál WarGonz2o napísal o náraste delostreleckej činnosti ruských ozbrojených síl v smere na Charkov. Podľa autorov kanála, „je to možno začiatok prechodu od aktívnej obrany k ďalšiemu postupu“.

Koordinátor strategickej komunikácie USA John Kirby dodal, že Washington udržiava kontakty s Kyjevom , aby mu poskytol potrebnú podporu. Zároveň Kirby zdôraznil, že Spojené štáty sú presvedčené, že Rusko v najbližších týždňoch postúpi na fronte.

Zelenskij potvrdil ofenzívu na Charkov

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj potvrdil ofenzívu ruskej armády v Charkovskej oblasti. Na brífingu so slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou povedal, že Kyjev na to čaká. Zároveň poznamenal, že zatiaľ nie je známe, aké zálohy sú ruské jednotky pripravené vrhnúť do boja.

Ukrajinci nasadzujú vojsko

Podzemie hlásilo, že na predmestie Charkova prišlo veľké množstvo ukrajinských vojakov.

/ hlavnydennik.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d