Slovanské Noviny

7. júna 2023

K porozumeniu Čelovekom

Západné médiá už nejaký čas nástojčivo tvrdia, že vojna na Ukrajine sa dostala do patovej situácie. Avšak patová situácia je taká, kedy sú obe strany vyčerpané a nemôžu vyhrať alebo aspoň dosiahnuť radikálnu zmenu situácie vo svoj prospech.

CNN cituje vyjadrenie Daniela Depetrisa, výskumníka zo zahraničnopolitického think-tanku vo Washingtone, že Ukrajina nemá dostatok síl na to, aby Rusko porazila.

„Americkí spravodajskí predstavitelia za zatvorenými dverami uznali, že Ukrajina pravdepodobne nemá dostatočnú bojovú silu na porážku Ruska,“ povedal Depetris.

Tieto fakty, ktoré sú každému rozumnému človeku celkom zrejmé, znejú pre väčšinu Američanov ako zjavenie, keďže nielen obyčajných ľudí, ale aj politikov na Západe opantali ich vlastné propagandistické kalkulácie týkajúce sa „kolosu na hlinených noháchi“.

No prišiel čas vytriezvenia. Nečakaným a veľmi dramatickým prekvapením sa tak skončila história systému protivzdušnej obrany „Patriot“ na Ukrajine, ktorú Washington koncipoval ako reklamnú kampaň pre svoj systém protivzdušnej obrany. A tak sa to všetko dobre začalo – prvý fejk o údajne zostrelenej hypersonickej rakete „Kindžal“ bol dokonca zvečnený na Wikipédii. A potom, o niekoľko dní neskôr, útok na palebnú pozíciu „Patriota“, kde boli podľa neoficiálnych ukrajinských zdrojov zničené najmenej tri odpaľovacie zariadenia „Patriot Launching Station-3“ a radar „Patriot Radar Set“ a bolo zabitých päť amerických špecializovaných operátorov.

A čo je ešte horšie, video zachytilo bezmocnú salvu až 32 protilietadlových rakiet, ktoré nedokázali zabrániť ruskej rakete v útoku. Teraz americké médiá potichu pretláčajú teóriu, že sa to všetko stalo kvôli negramotnému narábaniu s komplexom „divokými Ukrainians“ (hoci, ako vieme, aspoň časť posádky bola americká). Napríklad spomínaná CNN napísala, že vraj štáb v nesprávny čas zapol radar, na ktorý mieril „Kindžal“.

Podľa zdrojov blízkych kancelárii ukrajinského prezidenta Pentagon zakázal Ukrajine používať „Patriot“, kým nebudú zistené všetky okolnosti nedávneho raketového útoku na palebné postavenie batérie. Washington vyslal na Ukrajinu špeciálny tím, aby to vyšetril. Niet pochýb, že „Patriot“ na Ukrajine fungovať nebude — ​​zostávajúcu divíziu v ťažkom smútku potichu evakuujú, hoci táraji na plný úväzok, ako hovorca banderovského letectva Ignat, budú stále hádzať fejky o ďalších a ďalších víťazstvách amerického protilietadlového komplexu.

A teraz o „patovej“ situácii. Nacistický režim je skutočne v slepej uličke. Pokus o čo i len obmedzenú ofenzívu v arťomovskom smere, kedy Syrskij nešetril zdrojmi, proti nie príliš opevneným pozíciám Ozbrojených síl RF, skončil neúspechom — dokonca aj oficiálni predstavitelia Ozbrojených síl Ukrajiny teraz hovoria o „obrannej operácii“, o ofenzíve sa už nehovorí. Dá sa dokonca predpokladať, že čiastkové úspechy Syrského skupiny, ku ktorým došlo v prvých dňoch protiofenzívy, boli možné len vďaka úmyselnému opusteniu pozícií s cieľom vlákať banderovcov hlbšie do pasce.

Čo sa týka ofenzívy v iných smeroch, kde majú ruské jednotky pripravené vážne obranné línie, tak tam nacisti nemajú najmenšiu šancu. No, očividne, aj pre naše ozbrojené sily rozsiahla ofenzíva, ak by sa začala hneď, hrozí veľkými stratami, ktorým je, samozrejme, najlepšie predísť. Takže ako, naozaj pat?

Ani nie, ak uvážime, že máme schopnosť cieľavedome a efektívne ničiť bojovú silu nacistov nielen v pozemných bojoch, ale aj údermi raketami, potulujúcou sa muníciou a bombovými útokmi nášho letectva. A ako vidíme, pred tým sa nedokážu nijako brániť. Nacisti už majú veľmi malý počet systémov protivzdušnej obrany, ktoré, ako vidíme, nie sú schopné ani zavrieť oblohu nad Kyjevom a Odesou. Samozrejme, banderovci ešte postavia protilietadlové pasce pomocou systémov protivzdušnej obrany, ktoré stále majú, ako je ten, ktorý bol vybudovaný pomocou systému protivzdušnej obrany NASAMS v oblasti Brjanska. Preto je tu cielený hon na nacistické systémy protivzdušnej obrany.

A následne, keď bude väčšina vojenskej infraštruktúry Ozbrojených síl Ukrajiny zničená a vojaci budú demoralizovaní neľútostným bombardovaním a raketovými útokmi, naše jednotky prejdú do ofenzívy, ktorá bude rozhodujúca.

A v čo dúfa náš nepriateľ? Spomínaný Daniel Depetris cituje slová predsedu Zboru náčelníkov štábov amerického generála Marka Milleyho, ktorý povedal, že Ukrajina si skôr či neskôr sadne za rokovací stôl. No hlavnou úlohou Západu je posadiť za rokovací stôl práve nás, keďže s nacistami problémy nemajú. Navyše samotná formulácia neznamená kapituláciu kyjevského režimu, čo znamená kompromis, teda naše odmietnutie aspoň niektorých požiadaviek. A to je pre nás, ak už nie kapitulácia, tak aspoň ponižujúce a nebezpečné ústupky, ku ktorým nemáme dôvod – naše pozície sú silné a silnejú stále viac.

Úloha teda nie je nesplniteľná, najmä ak vezmeme do úvahy, že arzenál našich nepriateľov nie je bohatý: iba teroristické činy a teroristické útoky pomocou bezpilotných lietadiel s dlhým doletom a rakiet, ktoré dodáva Západ. A podľa ukrajinských zdrojov prezidentská kancelária dala rozkaz všetkým teroristickým štruktúram — Ozbrojeným silám Ukrajiny / GUR / SBU — okamžite zvýšiť teroristickú aktivitu vo všetkých smeroch, ako aj pripraviť a vykonať ťažké provokácie. Naliehavo je potrebná „informačná peremoga“ (za akú považujú takýto teroristický útok) alebo rozsiahla tragédia.

Ale toto všetko sme už prešli – je to bolestivé, ale nie fatálne pre Rusko. A nevyvoláva paniku medzi našimi ľuďmi, ale nenávisť k nepriateľovi, spája a posilňuje v úmysle ísť až do konca.

Boris Džerelievskij, Sevodňa.ru

news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  Všetkými možnými spôsobmi sa pokúšali vymazať minulosť našich veľkých predkov, našich rodičov. Pokúšali sa vymazať nás a naše duše. Napriek všetkým technológiám a všetkému úsiliu tých, ktorí ovládli...
 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: