Slovanské Noviny

30. mája 2023

K porozumeniu Čelovekom

Bývalý šéf americkej diplomacie Henry Kissinger sa domnieva, že je to aj v záujme Ruska, aby bol Kyjev pod formálnou kontrolou Severoatlantickej aliancie.

Bývalý minister zahraničných vecí USA a poradca pre národnú bezpečnosť Henry Kissinger, ktorý presadzoval neutrálny štatút Ukrajiny, sa teraz vyslovil za jej prijatie do NATO. 99-ročný politik načrtol svoj nový postoj k tejto otázke v rozhovore pre časopis „The Economist“.

Vstup Ukrajiny do aliancie je podľa neho nevyhnutný pre bezpečnosť Európy. Kissinger verí, že Kyjev ako člen NATO nebude môcť samostatne rozhodovať o územných nárokoch na národnej úrovni.

Situácia, kedy perspektíva členstva Ukrajiny v NATO zostáva neistá, je podľa bývalého štátneho tajomníka destabilizujúca.

Zdôraznil, že blok „máva“ prísľubom ochrany zo strany NATO, ale nič pre to neurobil, hoci pochopili, že to zaručene „nahnevá nielen Putina, ale aj mnohých jeho krajanov“.

Teraz je výzvou ukončiť konflikt bez toho, aby sme pripravili pôdu pre ďalšie kolo, povedal Kissinger. Realita je podľa neho taká, že nech sa stane čokoľvek, Rusko si Sevastopoľ pravdepodobne udrží.

Takéto urovnanie, v ktorom Moskva niektoré zisky stratí, ale iné si ponechá, by mohlo spôsobiť nespokojnosť Ruska aj Ukrajiny, povedal veterán americkej politiky.

Je presvedčený, že ak všetko zostane tak, ako je, Ukrajina by sa mohla stať najlepšie vyzbrojenou krajinou s najmenej strategicky skúseným vedením v Európe.

Kissinger sa domnieva, že členstvo v NATO by pripravilo Kyjev o prílišnú nezávislosť v zmysle rozpútania konfliktov.

Tento argument sa však javí ako veľmi pochybný. Veď samotné Spojené štáty sú členom NATO, no vôbec im to nebráni neustále iniciovať vojenské konflikty po celom svete.

Kissinger riznal, že v súčasnosti sa nachádza “v čudnej pozícii, keď ľudia môžu povedať: ‘Pozrite sa na neho, zmenil názor. Teraz je za členstvo Ukrajiny v NATO”.

Dôvodom takejto zmeny je, že “my [Západ] sme teraz vyzbrojili Ukrajinu do takej miery, že bude najlepšie vyzbrojenou krajinou a s najmenej strategicky skúseným vedením v Európe”.

Dodal, že podľa neho je aj v záujme Ruska, aby bol Kyjev pod formálnou kontrolou bloku.

Kissinger vysvetlil, že “keby som sa rozprával s [ruským prezidentom Vladimírom] Putinom, povedal by som mu, že aj on je v bezpečí, ak je Ukrajina v NATO”.

Medvedev: Hlavnou hrozbou pre svet nie je konflikt medzi USA a Čínou, ale prijatie Ukrajiny do NATO

Podpredseda ruskej bezpečnostnej rady Dmitrij Medvedev reagoval na rozhovor bývalého ministra zahraničných vecí USA Henryho Kissingera, ktorý vyjadril názor, že hlavnou hrozbou pre ľudstvo je konflikt medzi USA a Čínou.

Ako povedal Medvedev dnes, 18. mája, prípadné prijatie Ukrajiny do NATO nesie viac rizík.

Zdôraznil, že NATO už vedie hybridnú vojnu proti Rusku a ukrajinský nacionalistický režim sa nevzdá svojich pokusov o znovuzískanie stratených území”, čo znamená, že Rusko “na to bude musieť reagovať všetkými možnými prostriedkami”.

„Kissinger vyzval na prijatie Ukrajiny do NATO. Samozrejme, o 10 dní bude mať 100 rokov a stretol sa aj s Brežnevom. Tu sa však úplne mýli. Za hlavnú hrozbu pre ľudstvo označil konflikt medzi USA a Čínou. Vždy som veril, že pre správne posúdenie situácie je dôležité brať do úvahy nie hypotetickú, ale priamu a zjavnú hrozbu,“ napísal vo svojom Telegram-kanáli.

Medvedev navrhol predstaviť si, že „Ukrajinu prijali do Severoatlantickej aliancie súčasní tupí vodcovia“. Upozornil na skutočnosť, že „NATO už vedie hybridnú vojnu“ s Ruskom, pričom „ukrajinský nacionalistický režim sa nevzdá snahy vrátiť stratené územia“.

„Budeme musieť na to tvrdo reagovať všetkými možnými prostriedkami a… tu je pre vás článok 5 Washingtonskej zmluvy (podľa článku sa útok na jeden z členských štátov bloku považuje za agresiu voči všetkým členským krajinám aliancie – pozn. red. IV),“ dodal podpredseda Bezpečnostnej rady Ruskej federácie.

Zdôraznil, že „v priebehu krvavých konfliktov nefunguje jemné uvažovanie o predchádzaní existenčným hrozbám“.

„To by malo byť jasné aj tým, ktorí sa priblížili k storočnici,“ zhrnul Medvedev.

droj: sk.news-front.info (1), (2) / rt.com / tass.com / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  STARÁ VIERONAUKA SLOVENSKÁ sa dočasne úplne vytratila z nášho duchovného a kultúrneho dedičstva. Nezanikla. Len sa vytratila. Nebolo totiž možné začať ju pokrytecky svojvoľne interpretovať, úmyselne a...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: