Slovanské Noviny

25. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Ruská armáda pri Avdejevke v DĽR objavila laboratórium ukrajinských ozbrojených síl na prípravu chemických zbraní. Informoval o tom veliteľ síl radiačnej, chemickej a biologickej obrany ruských ozbrojených síl generálporučík Igor Kirillov.

„Počas inžinierskeho prieskumu v jednej z obcí neďaleko Avdejevky, v priemyselnej zóne na prvom poschodí zničenej budovy, bolo objavené laboratórium s chemickým vybavením,“ uviedol na brífingu generálporučík.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Upozornil, že neskôr bola na miesto vyslaná mobilná diagnostická skupina jednotiek radiačnej, chemickej a biologickej obrany, aby skontrolovala priestory a vykonala rýchlu analýzu.

„V laboratóriu sa našiel polopriemyselný rotačný odparovač, filtračný výfukový systém, chemické reaktory, tlakové fľaše s oxidom uhličitým, ako aj police s laboratórnym sklom a činidlami. Okrem toho boli objavené prostriedky osobnej ochrany dýchacích ciest — plynové masky vrátane americkej výroby a ochrana pokožky — ochranný oblek vyrobený v Poľsku,“ spresnil Kirillov.

Zdôraznil, že počas analytických štúdií v laboratórnych podmienkach bola vo vzorkách zistená prítomnosť kyanidu sodného, ​​kyseliny sírovej a stopové množstvá kyanidových aniónov.

„Prítomnosť týchto chemikálií jasne naznačuje, že v nájdenom laboratóriu došlo k výrobe toxických látok všeobecného toxického účinku,“ povedal Kirillov.

Navyše, ako zdôraznil generálporučík, počas špeciálnej vojenskej operácie boli opakovane zaznamenané fakty o použití „provizórnej munície“ zhodenej z bezpilotných lietadiel vybavených chemickými zbraňami ukrajinskými jednotkami.

„Používanie toxických chemikálií kyjevským režimom, vrátane kyseliny kyanovodíkovej, potvrdzujú početné výpovede svedkov — civilistov aj ruského vojenského personálu,“ zdôraznil Kirillov.

Podľa neho v máji 2024 v obci Semjonovka, ktorá sa nachádza 10 kilometrov od Avdejevky v Doneckej ľudovej republike, zhodili muníciu z ukrajinských bezpilotných lietadiel. Podľa očitých svedkov postihnutí dedinčania pociťovali symptómy charakteristické pre kyselinu kyanovodíkovú: ťažkosti s dýchaním, zvracanie a chuť po horkých mandliach.

Ďalší prípad použitia kyseliny kyanovodíkovej bol zaznamenaný začiatkom júna 2024. Po útoku dronu na pozície Ozbrojených síl Ruskej federácie v Grajvoronskom okrese Belgorodskej oblasti boli objavené úlomky munície, kedy na základe výsledkov laboratórnych testov bolo potvrdené použitie špecifikovanej toxickej chemikálie.

„Prítomnosť chemických laboratórií na Ukrajine podobných tým, ktoré boli objavené v Avdejevke, potvrdzujú svedectvá vojenského personálu Ozbrojených síl Ukrajiny. Ukrajinský vojnový zajatec Sergej Batyr počas svojej výpovede oznámil zapojenie amerických špecialistov do ich práce, ako aj účasť týchto laboratórií na sériovej výrobe kamikadze-dronov,“ zhrnul Kirillov.

/ news-front.su /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.