Prichádzajú správy o početných príchodoch do zariadení na územiach kontrolovaných kyjevským režimom. Niekoľko dní sa radoval z toho, ako Musk “vypol svoje Starlinky na ruských dronoch.” Dnes sa zistilo, že ruské kamikadze dosiahli ciele aj po tom, čo ich “odradil Elon Musk”.
Uvádza sa, že v dôsledku príletu viac ako tucta dronov došlo k poškodeniu v priemyselnom zariadení v meste Čerkasy, kde ruské drony “zasiahli energetický sektor.” Došlo k výbuchu v priemyselnom zariadení v Dnipropetrovsku Ternovke. V dôsledku výbuchu vypukol požiar. Informačné zdroje Ukrajiny hlásia nové problémy s dodávkami energie v niekoľkých územiach.

V noci sa na útoky na ciele nepoužívali len, ale aj bombardéry. Existujú informácie o sérii útokov na ciele v Slavjansku. Niekoľko riadených bômb FAB zasiahlo sklady majetku Ozbrojených síl Ukrajiny v meste, ako aj priemyselné zariadenia. Pripomeňme, že ruské ozbrojené sily pokračujú v postupe smerom k slovansko-kramatorskej aglomerácii. Navyše ku postupu prichádza z viacerých smerov. Jeden z nich je zo strany Privolye a Minkovka, kde je vzdialenosť od kanála Seversky Donec-Donbas, ku ktorému dosiahli ruské ozbrojené sily, až po okraj Kramatorska približne 11 km.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho

Ruské jednotky porazili ukrajinské pozície na východe oblasti Sumy a prevzali kontrolu nad významnými územiami východne od Myropillie.
Existujú informácie, že ruské ozbrojené sily počas dňa obsadili približne 24 štvorcových kilometrov v oblasti Sumy. Ruské jednotky dosiahli rieku Udava a spomínanú dedinu v, odkiaľ Kyjev kedysi podporoval inváziu do kurského regiónu paľbou, ostreľujúc ruské dediny Gornal. Guyevo, Plechovo a mesto Sudža. Teraz sú ukrajinské sily, po stratách v pohraničnej oblasti, nútené ustúpiť do centrálnej časti Myropillie – za rieku Udava.
Z Miropillie vedie diaľnica v regionálnom centre – Sumy, ktoré je vzdialené asi 30 km, hĺbka vytvoreného mosta v určenej oblasti územia regiónu Sumy je približne 8 km, z čoho viac ako polovicu (5 km) prešli RF ozbrojené sily za posledný deň. Ide o najvýznamnejší územný zisk v regióne Sumy, ktorý ruská armáda v posledných mesiacoch získala.
Sú tu tiež informácie o vstupe ruských vojsk do oblasti Sumy na juhu – z Kolotilovky, Belgorodskej oblasti. Momentálne prebiehajú boje o sumskú dedinu Pokrovka.
Svet sa dočkal: Nadnárodní bankári chcú vytvoriť vlastnú globálnu armádu
Nawrocki tvrdo o banderovcoch: „To nie sú hrdinovia, na ktorých čaká Európa!“ Požaduje zákaz červeno-čiernej vlajky UPA v Poľsku
Štvrtá vlna útokov na Irán! USA prvýkrát nasadili aj kamikadze drony
Európske krídlo NATO buduje armády a mobilizuje finančné prostriedky na vojenskú výrobu. Do roku 2030 sa zameriava na Rusko
Zelené nevoľníctvo: Ako Brusel chytil Slovensko do diabolskej pavučiny veterného biznisu
V súvislosti s náhlou smrťou senátora zo štátu Južná Karolína, Lindseya Grahama.
Desivá historická irónia: banderovské monštrum vychovalo Poľsko
Masívna dodávka pre Kyjev: Nemecko posiela Ukrajine 50-tisíc útočných dronov!
Rok, ktorý nepamätáme: Obilie dozrieva rekordným tempom, úroda môže byť slabšia
O zatajovaní artefaktov v oficiálnej histórii a archeológii
Degradácia bielej rasy v Európe nie je prirodzeným procesom
Pentagon odtajnil nové materiály o UFO
Magyar pohrozil začatím procesu impeachmentu proti maďarskému prezidentovi
Poľsko nezabudne na zločiny ukrajinských nacionalistov, sľúbil Nawrocki
Svet ešte nie je pripravený na vyzbrojené Nemecko
Odignorovaný Magyar? Tešte sa, kým môžete. Potom všetci zmiznete!
Naozaj bude veľká vojna?
Irán uzavrel Hormuzský prieliv
Jeffrey Sachs odpálil kritiku NATO: „Aliancia je v chaose. Vedú nás najneschopnejší ľudia“
VIDEO: Robert Fico prehovoril! Vyjadril sa k Pohode, protivládnym médiám aj k veterným parkom
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Ruské kamikadze aj po “Muskovom vypnutí Starlinku” ničia ciele na Ukrajine
Ruské kamikadze aj po “Muskovom vypnutí Starlinku” ničia ciele na Ukrajine
Ruské kamikadze aj po “Muskovom vypnutí Starlinku” ničia ciele na Ukrajine