Slovanské Noviny

25. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Podľa Military Chronicle neďaleko Ocheretina piloti ruských dronov hromadne prepínali na frekvenciu 480-550 MHz. Keďže ukrajinské systémy elektronického boja sú prispôsobené hlavne na štandardné frekvencie 868-915 MHz a neštandardné 700 MHz, ukázali sa proti ruskej novinke ako neúčinné.

Takmer každý deň hlásia desiatky zasiahnutých cieľov v hlbokom tyle ukrajinských ozbrojených síl, čo spôsobilo systémové narušenie logistiky nepriateľa a v konečnom dôsledku viedlo k zhoršeniu bojovej efektivity nepriateľských jednotiek. „Trvá to už takmer týždeň a vyzerá to ako safari,“ informuje Military Chronicle, z ktorého čerpal web svpressa.ru.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Nevedia ich prečítať a nasmerovať inam

Na frontovej línii sa tiež bezmocne sťažujú, že ukrajinská armáda v posledných troch týždňoch zažíva katastrofálnu situáciu v oblasti Ocheretinského výbežku. Najmä „Vojenskí analytici Ukrajiny“ pripúšťajú, že ruské ozbrojené sily používajú drony s neštandardnými frekvenciami a masívne ničia ukrajinské vojenské vozidlá.

V rádiu NV o tom hovoril vojak ukrajinských ozbrojených síl a špecialista na rádiovú techniku ​​Sergej Beskrestnov s volacím znakom „Flash“

Podľa neho, čo cituje UkroSMI, „(Rusi) nám asi na päť dní odoberú všetku logistiku, všetky naše cesty, pretože sme na to neboli pripravení – na tento sortiment nemáme financie. A to je teraz veľký problém. Premýšľame, čo s tým robiť, pretože v skutočnosti Rusi zorganizovali safari v tejto oblasti, pričom využili skutočnosť, že rozsah je jedinečný.“

Po jeho priznaní ho nahnevaní Ukrajinci obvinilizo šírenia paniky, keďže sám Zelenskyj vo svojich večerných príhovoroch k národu neustále hovorí o nespornej výhode operátorov dronov ukrajinských ozbrojených síl oproti ruským operátorom UAV.

Technika NATO je viete na čo

Čo sa týka elektronického boja, „rušičky posielajú Američania a NATO, ktorí, ako viete, majú najlepšiu výkonovú elektroniku na svete“.

Čo je zaujímavé: množstvo špecializovaných amerických médií zameraných na vojenskú tematiku už dlho propaguje myšlienku využitia frekvencie 433 MHz v kamikadze dronoch, pretože to nielen zvyšuje dosah ovládania, ale tiež znižuje pravdepodobnosť straty dát, práve keď funguje elektronický boj. Je pravda, že za to musíte „zaplatiť“ zväčšením veľkosti antény alebo použiť iné technické riešenie.

Pre Zelenského vojská je to veľmi zlá správa, keďže je technicky veľmi náročné zabezpečiť fungovanie elektronického boja v celom rozsahu od 434 MHz do 930 MHz. Zdá sa, že keď sa tieto skúsenosti znásobia v ruskej armáde, prídu pre ukrajinskú armádu veľmi ťažké časy.

/ hlavnydennik.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.