Slovanské Noviny

25. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Bývalý vyšetrovateľ NAKA Pavol Ďurka má na krku ďalšie obvinenie. Bývalý funkcionár policajnej inšpekcie a vyšetrovateľ NAKA Pavol Ďurka čelí novému obvineniu. Ďurka bol súčasťou policajného tímu Očistec. O prípade informuje portál tvnoviny.sk.

Exvyšetrovateľovi Pavlovi Ďurkovi vzniesol vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby obvinenie pre zneužitie právomoci verejného činiteľa.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby 4.7. 2024 obvinil P.D. z trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa. Podľa informácií vyšetrovateľa mal obvinený P.D. úmyselne zabrániť osobe P.V. v užívaní práva na osobnú slobodu garantovanú Ústavou SR,“uviedla pre TV Markíza hovorkyňa Úradu inšpekčnej služby Andrea Dobiášová.

Nové stíhanie

To prichádza práve v čase, keď skupinka „Čurillovcov“ čakajá na rozhodnutie prokurátora v prvom prípade obvinení.

Obvinenie by malo súvisieť s takzvanou otočkou Patrika Vidašiča pred väznicou. Prepustili ho v lete 2021 z vyšetrovacej väzby, vzápätí ho však znovu zadržali a obvinili v ďalšej veci. Napokon znovu skončil vo vyšetrovacej väzbe, ktorú potvrdil Špecializovaný trestný súd a neskôr aj Najvyšší súd. Inšpekcia dnes tvrdí, že tento postup zvolil Ďurka účelovo, aby dostal Vidašiča opäť do väzby, dopĺňa portál Aktuality.sk

/ hlavnydennik.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.