Slovanské Noviny

25. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Napätie stúpa pred kľúčovým samitom NATO vo Washingtone. Zatiaľ čo prezident Pellegrini sľubuje prezentovať Slovensko ako „silnú a stabilnú krajinu“, opozičné strany bijú na poplach. Čo sa deje za kulisami a aké prekvapenia nás čakajú?

Pellegrini medzi dvoma mlynskými kameňmi

Prezident Pellegrini sa ocitol v neľahkej situácii. Na jednej strane musí reprezentovať záujmy Slovenska v NATO, na druhej strane čelí tlaku domácej politickej scény. Vo svojom vyhlásení pred odletom do Washingtonu uviedol: „Hlavnými témami samitu NATO vo Washingtone sú posilňovanie kolektívnej obrany, Ukrajina a rozvoj spolupráce s partnermi NATO. Môj cieľ, s ktorým sa zúčastním všetkých rokovaní, je jasný – hovoriť o stabilite, mieri a prezentovať Slovensko ako silnú, stabilnú a demokratickú krajinu.“

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Ale bude to stačiť na upokojenie kritikov?

Opozícia žiada jasný postoj

Strana SaS neostáva nič dlžná svojej povesti a od prezidenta očakáva jasnú pozíciu. Predseda strany Branislav Gröhling nešetril kritikou: „Od Petra Pellegriniho musí vzísť jednoznačné gesto, že sme na strane Ukrajiny, že jej chceme pomáhať a že ju chceme brániť pred agresiou.“

Líder PS a podpredseda Národnej rady SR Michal Šimečka sa pýta, kde je odsúdenie ruských útokov na detskú nemocnicu zo strany prezidenta a premiéra. „Pán Fico, pán Pellegrini, vyzývam vás, okamžite odsúďte tento hrozný čin, zvýšte humanitárnu a inú podporu nášmu susedovi, a ponúknite detským pacientom z Ukrajiny pomoc nášho zdravotníctva. To je to najmenej, čo by ste mali ako štátnici ihneď spraviť. Nie rozprávať hlúposti o liberalizme,“ skonštatoval.

Podpredsedovi NR SR Šimečkovi zrejme chýba pohľad na udalosti aj z druhej strany.

Nič to však nemení na tom, že táto hrozná tragédia, sa nesmie viac opakovať.

Viac vo videu:

Čo nás čaká na samite?

Prezident Pellegrini potvrdil, že Slovensko sa zapojí do nového finančného balíka pre Ukrajinu. Zároveň však zdôraznil, že vstup Ukrajiny do NATO musí byť podmienený splnením stanovených podmienok.

Bude Pellegrini schopný balansovať medzi požiadavkami NATO a domácou politickou scénou? 

/ hlavnydennik.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.