Slovanské Noviny

24. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Je po prezidentských voľbách. Demokratické voľby sú charakteristickým znakom demokratického režimu a sú tiež jedinečnou príležitosťou na zmenu vlády.

V ostatných voľbách to voliči využili a vyhnali nekompetentnú progresivistickú vládu, ktorú v ostatných mesiacoch volebného obdobia nahradila úradnícka vláda menovaná prezidentkou.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Na jej čele bol Ľudovít Ódor, ktorý je v súčasnosti na čele kandidátky strany Progresívne Slovensko vo voľbách do Európskeho parlamentu. Iba na okraj, progresívci sú tí, čo v Bruseli žalujú na svoj štát, lebo nie je dosť razantný v presadzovaní liberálnej demokracie, inými slovami, zvráteností.

Po vzniku súčasnej vlády vedie proti nej tvrdý boj najmä progresívna mládež so svojím mediálnym zázemím. A mnohí občania, predovšetkým tí mladší, nechápu, prečo súčasná vláda nedá pokoj verejnoprávnej RTVS.

Nepamätajú si 90. roky, keď práve vtedajšia Ficova materská Strana demokratickej ľavice bola hybnou silou korupčnej zmeny vlády a povalila Mečiarovu vládu. Korupcia sa veľmi ťažko dokazuje, zrejme preto ju už v roku 1994 využila vtedajšia opozícia (SDĽ, KDH a MKDH-Spolužitie) na cestu k moci.

Ibaže nie je celkom neviditeľná. Ak sa poslanec štátotvorného HZDS, ktorý hlasoval za nedôveru vlastnej vláde, stane predsedom liberálnej vlády, je to veľavravné. Aj ďalší poslanci tohto hnutia dostali svoje posty. No nie nadlho. Už v októbri boli nové voľby, v ktorých opäť vyhralo HZDS.

Prečo to pripomínam? Lebo po prehratých voľbách v roku 1994 vtedajší, už liberálny poslanec Ľudovít Černák (predtým predseda SNS) v interview pre Sme vyhlásil, že pravdu mala Brigita Schmögnerová , ktorá vraj povedala, že keď neovládnu verejnoprávne médiá, predčasné voľby nevyhrajú.

Schmögnerová bola Ficova stranícka kolegyňa, takže si to zrejme dobre pamätá. A nemôže si nepamätať aj násilné obsadenie STV v roku 1998 novou Dzurindovou garnitúrou, lebo možno práve vtedajšia politika SDĽ priviedla Fica k založeniu Smer-u, ktorý sa verejne dištancoval od funkcionárov SDĽ. No na vzťahu s Petrom Weissom, vtedajším predsedom SDĽ, to akosi nevidno…

Liberálne krídlo si počas vlád Dzurindu posilňovalo vplyv vo verejnoprávnych médiách a počas vlády Ivety Radičovej urobilo posledné objatie skrz rozhlas i televíziu, keď ich spojilo pod jednu, svoju generálnu riaditeľku Miloslavu Zemkovú.

Aj súčasný generálny riaditeľ RTVS je z rovnakého straníckeho spektra. Stačí, keď povie, ako výdatne bojoval proti mečiarizmu v Hrycovom rádiu Twist. Toto všetko si Fico pamätá, aj zradu svojho ministra kultúry Maďariča, ktorému jednonázorový mediálny trh vyhovoval. Takže

z RTVS je nevyhnutné urobiť verejnoprávne médium, ak nemá byť propagandistickou zbraňou progresívcov.

Diváci si to mohli overiť pri sledovaní odovzdávania cien Slnko v sieti či v Havranovej výročnej večere. Šimečkovci samozrejme pripravujú revolúciu, lebo im vláda berie mienkotvorný nástroj.

To vedeli skorumpovaní politici už v 90. rokoch minulého storočia, preto sa v nej zahniezdili.

Eva Zelenayová/skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d