Slovanské Noviny

23. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Prieskum: Polovica ľudí na Slovensku si myslí, že George Soros sa snaží kontrolovať slovenskú vládu a nastoľovať prostredníctvom nej svoju agendu.

O podvratnej činnosti amerického miliardára na Slovensku je presvedčených aj zhruba 15% voličov Sorosovho Progresívneho Slovenska. Prieskumu agentúry Focus a militaristického think-tanku Globsec pre medzinárodný projekt Iniciatíva východnej hranice (TEFI) sa zúčastnil aj Sorosom financovaný denník SME, ktorý o ňom informoval.

Takmer polovica Slovákov verí, že aj súčasnú slovenskú vládu sa snaží kontrolovať George Soros a nastoľovať jej prostredníctvom svojej agendy. Ukazuje to spoločný prieskum agentúry Focus a think-tanku Globsec pre medzinárodný projekt Iniciatíva východnej hranice (TEFI). Prieskumu sa zúčastnil aj slovenský denník SME, ktorý o jeho výsledkoch referoval.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Čo je však mimoriadne vtipné, o Sorosových podvraťáckych aktivitách je presvedčených aj zhruba 15% voličov Progresívneho Slovenska. Od smiechu sa neviem nadýchnuť,“ pripomenul v tejto súvislosti podpredseda NR SR Ľuboš Blaha (Smer-SSD)

„Liberálne médiá predstierajú, že za to, že ľudia neznášajú Sorosa, môžeme my a vraj informácie o jeho vplyve sú konšpiračné teórie. Klasika. A bum, potom im vyjde v ich vlastnom prieskume, že o snahách Sorosa o ovplyvňovanie politiky na Slovensku sú presvedčení aj ich vlastní voliči. Už ani Progresívci nevedia skrývať, že sa tu nadnárodná progresivistická mafia pokúša o režimovú zmenu. Šimečka o tom dokonca píše majdanistické manuály. Jeho foter nadáva na Slovensko ako nejaký pohonič a otvorene sa hlási k Sorosovým prachom,“ dodáva Blaha a pripomína, že do politikov PS lial Soros peniaze cez najrôznejšie granty pre ich mimovládky.

Sám súčasný predseda slovenskej vlády Robert Fico (SMER) v minulosti už niekoľkokrát spájal niektorých ľudí, vrátane svojich politických oponentov, s 93-ročným miliardárom Sorosom.

Ako pripomína SME, Fico napríklad v roku 2018 naznačoval napojenie Sorosa na vtedajšieho prezidenta Andreja Kisku. S miliardárom maďarského pôvodu podľa Fica súviseli aj protivládne protesty proti jeho vtedajšej vláde, ktoré organizovala občianska iniciatíva Za slušné Slovensko.

„Pýtam sa, prečo hlava štátu išla na súkromnú pôdu k človeku, ktorý má pochybné meno. Ten človek sa volá George Soros. Prosím si odpoveď od prezidenta, o čom bolo to stretnutie, na ktorom nemal Kiska so sebou žiadneho zástupcu slovenského ministerstva zahraničných vecí,“ vyhlásil Fico na Kiskovu adresu počas tlačovej konferencie na začiatku marca 2018.

„Udalosti, ktoré sa stali po brutálnej vražde, niečo naznačujú. Majú nejaký rukopis. Hovorím o tom, keď sa prezident vrátil z týždňovej lyžovačky. Ja som za stabilitu štátu a takáto situácia neprospieva,“ dodal Fico.

Andrej Kiska stretnutie s Geogeom Sorosom vôbec netajil. V septembri roku 2017 o ňom písal na Facebooku. „Krátku diskusiu o rómskej problematike sme mali aj s podnikateľom a filantropom Georgeom Sorosom. Stretnutie inicioval na základe minulotýždňovej titulky v New York Times, kde písali o úspešnom príbehu Rómov v Spišskom Hrhove. Už roky sa jeho nadácia venuje práve rómskej problematike,“ uviedol Kiska.

George Soros je americko-maďarský multimilardár, finančník a filantrop židovského pôvodu. Teória o jeho snahách ovládať politiky a krajiny po celom svete prostredníctvom svojich peňazí, nadácií a politických aktivít kolujú verejným priestorom už veľmi dlho.

Soros priznal, že Čaputovú financoval. Šimečkov otec priznal, že Sorosove peniaze pomohli odstrániť Mečiarovu vládu

Americký miliardár George Soros v roku 2019 verejne priznal, že súčasnú prezidentku Zuzanu Čaputovú, ktorá pred tým pôsobila v mimovládnej organizácii Via Iuris prepojenej na jeho Nadáciu otvorenej spoločnosti financoval. Prezidentka a bývalá podpredsedníčka Progresívneho Slovenska sa však zo všetkých síl snaží dištancovať od jeho osoby a odmieta spájať svoje meno s ním. Tvrdí, že všetko sú to konšpirácie a hoaxy. Rovnakým spôsobom sa obhajuje aj šéf extrémistickeho Progresívneho Slovenska Michal Šimečka (nar. 1984), ktorý nemá ani toľko úcty k svojmu bábkovodičovi, aby priznal svoje nadštandardné vzťahy s ním alebo s jeho synom Alexom Sorosom.

Otec predsedu Progresívneho Slovenska Michala Šimečka, publicista Martin M. Šimečka v novembri roku 2017 počas verejnej diskusie pod názvom „Otvorene o extrémizme“ priznal, že Soros pomáhal pred 30 rokmi odstrániť vládu Vladimíra Mečiara. Amerického miliardára a finančného špekulanta označil pri tejto príležitosti za svojho priateľa.

Sorosovo priznanie o podpore Čaputovej bolo zverejnené na stránkach britského denníka The Guardian začiatkom novembra roku 2019.

Jeho syn Alexander Soros junior (nar. 1985) pricestoval koncom mája 2023 na Slovensko. Dôvodom okrem stretnutí s viacerými poslušnými politikmi bola aj medzinárodná militaristická konferencia GLOBSEC.

Mladý Soros sa mal okrem účasti na Globsecu v pláne stretnutnúť aj s prezidentkou Zuzanou Čaputovou, vtedajším premiérom Ľudovítom Ódorom a bratislavským primátorom Matúšom Vallom z Progresívneho Slovenska.

Zdroj: echo24.cz / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d