Slovanské Noviny

19. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Vladimír Putin vyhlásil, že Rusko nemá v úmysle zavádzať tvrdé reštrikčné opatrenia, totálne obmedzenia alebo lockdown, mimoriadne nepríjemný pre celú ekonomiku a obyvateľstvo. „Neplánujeme zavádzať totálne obmedzujúce opatrenia, takzvaný celonárodný lockdown, kedy sa hospodárstvo, práca biznisu fakticky úplne zastaví,“ podotkol vo svojom vystúpení na fóre „Rusko volá.“ 

„Napriek komplikovanej epidemiologickej situácii, sme v súčasnosti pripravení na prácu v podmienkach epidémie, oveľa lepšie ako predtým. Získali sme skúsenosti a vieme, ako na to. Samozrejme, existujú zložité otázky, problémy, ktoré treba riešiť, a na ktoré treba sústrediť najväčšiu pozornosť. A tie otázky riešime. Sú regióny, kde je situácia zložitejšia a musíme poslať tam pomoc a venovať sa im viac, ako iným. Ale dokážeme situáciu zvládnuť. Napokon celková situácia sa naozaj zlepšila. Získali sme veľmi vzácne skúsenosti a zmobilizovali sme celý systém zdravotníctva. Uskutočnili sme celý rad potrebných a užitočných preventívnych opatrení. Absolútne jasne si uvedomujeme, čo a ako máme robiť, situáciu máme pod kontrolou,“ zdôraznil ruský prezident.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Podotkol, že vláda nemieni zavádzať totálny lockdown, ako to robia viaceré štáty v Európe a chce zvládnuť situáciu, takpovediac, s „menšou krvou.“ Vysvetlil, že vedenie krajiny urobí všetko pre to, aby podniky, zamestnávatelia a všetci pracujúci ľudia, ako aj ostatní obyvatelia – deti, študenti, dôchodcovia a iní – pocítili čo najmenší negatívny dopad pandémie. Vysvetlil, že v prípade núdze a s prihliadnutím na aktuálnu situáciu a odporučenia lekárov a iných odborníkov v každom konkrétnom regióne, meste a obci, sa budú uskutočňovať určité jednotlivé opatrenia, ktoré umožnia zabezpečiť bezpečnosť a zdravie ľudí a prácu podnikov, škôl, nemocníc, štátnych úradov atď.

Vyzval majiteľov podnikov, riaditeľov spoločností, zamestnávateľov, manažment a všetkých zamestnancov, aby prejavili sociálnu zodpovednosť a dodržiavali všetky nariadenia úradov a lekárov. Vladimír Putin vyjadril presvedčenie, že sa situácia v Rusku začne onedlho zlepšovať a to aj bez toho, aby vedenie štátu muselo zavádzať najprísnejšie a najdrastickejšie opatrenia. Odvolal sa na výroky lekárov a iných odborníkov, ktoré vydávajú optimistické predpovede pre nasledujúce týždne. V závere znova podčiarkol, že verí, že žiaden lockdown v Rusku nebudú musieť zavádzať.

AUTOR: EUGEN RUSNÁK 

Zdroje: 

/1/ Путин заявил, что тотальных ограничений из-за COVID-19 в России не планируется, TASS, 29.10.2020 

/2/ Путин пообещал продлить меры поддержки малому и среднему бизнесу, RBK, 29.10.2020

/3/ Выступление Владимира Путина на форуме «Россия зовет!». Прямая трансляция, RBK, 29.10.2020

/4/ https://www.youtube.com/watch?v=Dfb4ngFd-7U&feature=emb_logo

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d