Slovanské Noviny

22. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

1. Robert Fico dnes z právneho hľadiska potvrdil, čo sme všetci tušili: vláda zavolala príslušníkov rakúskej armády na slovenské územie bez súhlasu parlamentu a teda v rozpore s ústavou. 

2. Ak sa noha jediného rakúskeho medika, pracujúceho pre rakúsku armádu, ocitne na území Slovenskej republiky, formálno-právne ide o vpád cudzích vojsk a tento človek má byť okamžite zajatý príslušníkmi slovenskej armády. 

3. Z ústavného hľadiska ide o okupantov. Pri všetkej úcte k Rakúskej republike, mali by dobre zvážiť, čo idú spáchať: jedna vec je, že na Slovensku je totálne nekompetentná vláda, ktorá sem pozýva cudzie armády v rozpore s ústavou, druhá vec je, že Rakúska republika sa práve chystá porušiť medzinárodné právo. 

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

4. Robert Fico to vyjadril presne – tak ako na Slovensko bez súhlasu NR SR nemôže vstúpiť noha amerického vojaka, tak isto sem nemôžu prísť rakúski vojaci. 

5. Ak náhodou zajtra v Bratislave narazíte na nemecky hovoriacich vojakov-medikov, okamžite to hláste polícii a žiadajte o zákrok. Nemáte jediný dôvod okupačného vojaka poslúchať a rešpektovať jeho pokyny. A on tu bez mandátu NR SR nemá čo hľadať.

6. Čo sa týka výzvy prezidentky Zuzany Čaputovej, premiérovi Matovičovi nestála ani za tlačovku. Odbil ju statusom, nech sa nepodlizuje ľuďom a nech nezavadzia. Niečo na ten spôsob, myslím, že to napísal ešte tvrdšie. 

7. Takto ešte v dejinách Slovenskej republiky prezidenta žiaden premiér neponížil a myslím, že Vladimír Mečiar sa v prípade Michala Kováča fakt snažil. Toto by si nelajzol ani on. 

8. Ak prezidentka Slovenskej republiky po tejto urážke a arogancii premiéra neodvolá armádu, nemá žiadnu česť. 

9. Jej reakcia v tejto chvíli môže byť jediná: zavolať si na koberec pána Matoviča, spucovať ho ako malé decko, odvolať armádu, zrušiť celoplošné testovanie a spustiť odbornú celospoločenskú diskusiu o tom, čo ďalej. Všetko ostatné je len alibizmus a zbabelosť. 

10. Tu už nejde iba o tento víkend, tu ide o uzurpáciu totalitnej moci predsedom vlády, ktorý likviduje všetky ostatné zložky štátnej moci – parlament aj prezidenta. 

11. Matovič nielenže ignoruje lekárov, odborníkov, odbory či opozíciu, on ignoruje aj ústavu. Z jeho strany ide o pokus o štátny prevrat a pri takomto niečom nemôže prezidentka mlčať. Očakávame jej zásadné vyjadrenie. 

12. Mimochodom, minister Krajniak v reakcii na prezidentku vyhlásil, že prezidentka kapitulovala. Jemu to v tej popletenej bakalárskej hlávke zjavne nedocvaklo, ale to, z čoho obviňuje prezidentku, je učebnicový príklad vlastizrady. 

13. Ak to myslí minister Krajniak vážne – a premiér zjavne zdieľa jeho názor – tak musí okamžite konať a spustiť proces odvolávania prezidentky Slovenskej republiky (tzv. impeachment). 

14. Ešte raz – on obvinil prezidentku z vlastizrady. Je jeho povinnosťou konať. To nejde len tak, že ako minister či premiér trepneš čokoľvek a nenesieš zodpovednosť. Ak nepristúpia k impeachmentu, porušujú zákon. 

15. Ak naopak Krajniak ako vždy iba niečo trepol, mal by byť okamžite odvolaný. Chlapec si obliekol uniformu a myslí si, že je John Rambo. Hrá sa na veľkého križiaka, no v skutočnosti je len malý zakomplexovaný pavúčik, ktorý svoje slová ešte trpko oľutuje. 

16. Páni z vlády sa pustili do veľmi vysokej hry. Poštvali si proti sebe celý národ, odbornú verejnosť, opozíciu, lekárov a ešte aj časť médií. 

17. Dnes dokonca z neoliberálnych magazínov počúvame, že celoplošné testovanie je protizákonné a že sa dokonca môže jednať o trestný čin. Pozrite si, čo napísal Trend. 

18. Igor Matovič je len milimeter od trestného stíhania. A trestné sadzby sú v núdzovom stave drakonické, za takéto zločiny môžete ísť za mreže aj na celý život. Just sayin‘.

Výzva na záver:

19. Pani prezidentka Čaputová, správajú sa k Vám ako k handre. Je najvyšší čas ukázať im, kde je ich miesto. 

20. My stále čakáme, že celoplošné testovanie odvoláte a premiérovi Matovičovi ukážete, že nie ste jeho rohožka. YES YOU CAN.

zdroj: fb Ľuboš Blaha

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d