Slovanské Noviny

27. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Koronavírus rozdeľuje našu spoločnosť a rozbíja rodiny, píše prezidentke profesor MUDr. Fischer a varuje, že situácia dospela na hranicu únosnosti

Otvorený list profesora Viliama Fischera prezidentke Zuzane Čaputovej k plošnému testovaniu.

Dnes som odoslal pani prezidentke otvorený list. Jeho znenie prikladám:

Vážená pani prezidentka,

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

dovoľujem si Vás v mene občanov Slovenska, ale hlavne ako lekár, ktorý prešiel všetkými chirurgickými disciplínami, vrátane finálnej kardiochirurgie, požiadať ako najvyššiu inštanciu na Slovensku, aby sa rešpektovala medicína ako exaktná veda, aj v prípade choroby akou je koronavírus.

Ide o celoplošné testovanie občanov SR, ktoré podľa svetových špičkových virológov a epidemiológov nie je potrebné, lebo nemá adekvátnu vypovedaciu hodnotu. Potvrdzuje to už aj svetoznáma doktorka MUDr. Soňa Peková z ČR, ktorej idú udeliť vysoké štátne vyznamenanie. Tento vírus nie je aj podľa medicínskych kapacít závažnejší ako každoročné chrípky.

Vážená pani prezidentka, do dnešného dátumu zomrelo 200 pacientov na koronavírus, a keď to porovnáme s úmrtiami pacientov na kardiovaskulárne ochorenia, tak je to alarmujúce.

Finančné prostriedky, ktoré sa idú vložiť do zabezpečenia tohto testovania, by súrne potrebovalo zdravotníctvo, hlavne v takých oblastiach ako srdcovo-cievna medicína, onkológia atď.

Na kardiovaskulárne ochorenia zomrelo od 1. januára 2020 do dnešného dňa okolo 18.000 pacientov! Spomínané finančné prostriedky by súrne potreboval napríklad aj náš slovenský srdcovo-cievny ústav v Bratislave na vybudovanie moderných operačných sál, kde by sa dali konečne realizovať aj kombinované operácie ako transplantácia pľúc a srdca. Transplantácie pľúc sa zatiaľ robia pre slovenských občanov vo Viedni. Tento projekt by podľa mojich informácií stál okolo 10 mil. EUR a bolo by ho možné zrealizovať v priebehu niekoľkých mesiacov.

Vážená pani prezidentka,

aktuálna spoločenská situácia na Slovensku nie je dobrá. Koronavírus tak rozdeľuje našu spoločnosť, že je to na hranici únosnosti, takmer na každej úrovni. Od spoločensko-politickej, a čo je už naozaj veľmi zlé, názorová rozdielnosť na koronavírus negatívne zasahuje a „rozbíja“ už aj mnohé rodiny slovenských občanov. Negatívne vplýva na vzťahy, nielen pracovné, ale aj rodinné, negatívne ovplyvňuje aj zdravý vývoj a aj výchovu detí.

Verím, že už je len vo Vašich silách tento proces nasmerovať tak, aby finančné prostriedky boli vložené do spoločensky prospešnejších a perspektívnejších projektov viac ako do odborníkmi spochybneného celoplošného testovania. Toto testovanie povedie k zhoršovaniu podmienok pri plnení ústavnej povinnosti zabezpečiť zdravotnú starostlivosť pre všetkých občanov Slovenskej republiky.

V Bratislave, 29.10.2020

Prof. MUDr. Viliam Fischer, CSc. FICS – je slovenský kardiochirurg a vysokoškolský pedagóg. V roku 1998 spolurealizoval prvú úspešnú transplantáciu srdca na Slovensku. Od roku 1980 sa podieľal na viac než 5 000 operáciách srdca. Kandidoval v prezidentských voľbách v roku 2014 ako nezávislý občiansky kandidát. Nositeľ najvyššieho štátneho vyznamenania „Rad Ľudovíta Štúra 1. stupňa“

Zdroj: Facebook Viliam Fischer / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d