Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Putin: moderné finančné inštitúcie slúžia len záujmom zlatej miliardy. Moderné úverové vzťahy sú štruktúrované tak, že slúžia len záujmom krajín „zlatej miliardy“, povedal Vladimir Putin na medzinárodnej parlamentnej konferencii „Rusko – Latinská Amerika“.

“Sú tou “zlatou miliardou”, presnejšie, lídrami týchto krajín “zlatej miliardy” – vykorisťujú takmer všetky ostatné krajiny sveta. Zneužívajú svoje postavenie – technologické, informačné aj finančné,” povedal prezident. .

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Ako zdôraznila hlava ruského štátu, medzinárodné finančné inštitúcie sú štruktúrované tak, že sú nerentabilné pre kohokoľvek okrem „zlatej miliardy“.

Rusko je pripravené nadviazať vzťahy s krajinami Latinskej Ameriky na bilaterálnej báze av rámci medzinárodných štruktúr. Moskva presadzuje, aby štáty regiónu boli vo svojej jednote a rozmanitosti silné, nezávislé a úspešné.

Prezident dodal, že Rusko prispeje k vytvoreniu väzieb medzi krajinami Latinskej Ameriky a Eurázijskou hospodárskou úniou, pričom porovná prístupy k aktuálnym otázkam obchodnej politiky, colnej regulácie, stimulovania investícií a transferu technológií.

Prvá parlamentná konferencia „Rusko – Latinská Amerika“ potrvá do pondelka a zúčastňujú sa na nej zástupcovia viac ako polovice latinskoamerických krajín.

ria/skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d