Slovanské Noviny

5. februára 2023

K porozumeniu Čelovekom

Súčasný americký prezident sa počas svojho politického života často choval neuvážene. Potkol sa, pomýlil sa a prepočítal. Jeho volebné víťazstvo bolo náhodné, k čomu prispelo množstvo faktorov, v neposlednom rade správanie jeho oponenta a vražedný dar globálnej pandémie. Spolu so svojimi kolegami demokratmi urobil z otázky Donalda Trumpa skôr patológiu ako politiku.

Je to presne ten patologický prístup, ktorý sa vrátil k jeho administratíve. Zatiaľ čo Trump je naďalej charakterizovaný ako protoautoritár v čakaní, ktorý odhaľuje utajované dokumenty, ktoré mali byť uložené v národných archívoch, Biden tvrdil, že je nad takýmto správaním.

Jeho vlastný generálny prokurátor Merrick Garland teraz vymenoval dvoch prokurátorov za zvláštnych poradcov zodpovedných za vyšetrovanie toho, ako Biden a Trump narábali s utajovanými dokumentmi, pričom druhý z nich tiež čelí vyšetrovaniu svojej úlohy v útoku na Capitol 6. januára.

Bývalý federálny prokurátor v Marylande Robert K. Hur dostal za úlohu vysporiadať sa s Bidenom a všetkými príslušnými zamestnancami pri ich údajnom nesprávnom zaobchádzaní s utajovanými materiálmi. Skúsený vyšetrovateľ ministerstva spravodlivosti Jack Smith vedie dve trestné vyšetrovania Trumpovho správania.

Bidenova imbroglia sa sústreďuje na to, čo sa stalo s oficiálnymi dokumentmi po ukončení jeho viceprezidentovania počas Obamovej administratívy, hoci problém sľubuje, že bude širší.

Okolnosť ich odhalenia je pre prezidenta vychvaľujúceho zásluhy transparentnosti významná a poburujúca.

Minulý november jeden z Bidenových osobných právnikov, Pat Moore , odhalil príslušné dokumenty v súkromnej kancelárii a dome Bidena. Tie boli následne odovzdané Národnému archívu. Načasovanie bolo relevantné: objav sa uskutočnil menej ako týždeň pred voľbami v polovici volebného obdobia.

Nasledujúci mesiac sa v Bidenovej garáži v jeho dome vo Wilmingtone našla ďalšia časť tajných dokumentov. V januári sa v dome v Delaware našla tretia sada dokumentov.

20. januára ministerstvo spravodlivosti USA urobilo to, čo tvrdilo, že je dôkladné prečesanie prezidentovho domu vo Wilmingtone. Pátranie odhalilo množstvo ďalších utajovaných dokumentov, z ktorých niektoré pochádzajú z čias Bidena ako senátora a ďalšie počas jeho pôsobenia vo funkcii viceprezidenta.

Podľa Boba Bauera, prezidentovho osobného zástupcu, zaistenie šiestich vecí zahŕňalo „dokumenty s klasifikačnými znakmi a okolité materiály“. Zadržané boli aj rukou písané poznámky z podpredsedníckeho obdobia.

Takéto odhalenia zbavili administratívu mŕtvicu. Po prvé, Biely dom spočiatku nespomínal objav garáže. O pár dní neskôr bola melódia vyšperkovaná a upravená. Len málo sa spomínalo, aké ďalšie veci vyjdú tento mesiac.

Neil Eggleston , poradca Bieleho domu v posledných dva a pol roku Obamovho prezidentovania, chce znížiť význam takýchto objavov. V rozhovore pre New Yorker tvrdil , že nie je dôvod si myslieť, že bol spáchaný zločin.

„Zdá sa, že keď sa kancelária viceprezidenta likvidovala [na konci Obamovho predsedníctva], niektoré utajované informácie sa zmiešali s iným materiálom a hneď ako sa našli, odovzdali sa Národnému archívu.“

Eggleston prinajmenšom pripúšťa, že Biely dom mohol riešiť záležitosti „inak“ a nielen predpokladať, že zodpovednosť za upozornenie ministerstva spravodlivosti má Národný archív. Robí však veľa pre to, aby ponechal priestor na obranu blázna, čo je len ťažko obdivuhodné pre hlavného veliteľa USA.

Bidenovi spin doktori sa zapotili pri presadzovaní už aj tak zdevastovanej a zvädnutej línie, že prezident je nielen kooperatívny, ale aj transparentný. To, že sa celé toto pátranie uskutočnilo s jeho dovolením, preukázalo horlivosť a ochotu záležitosť vyriešiť, na rozdiel od vzdorovitého Trumpa, ktorý prinútil FBI, aby hľadala súdom schválenú prehliadku Mar-a-Lago. „V záujme čo najrýchlejšieho napredovania v procese sme mu ponúkli rýchly prístup do jeho domu,“ vysvetlil Baur.

Biden sa zasa snaží hrať úlohu vnímavého štátnika, ktorý sa rád riadi radami a dobrými radami, čím ukazuje, ako sa vedie menej spredu ako z tlmeného stredu. „Neľutujem, že som nasledoval to, čo mi právnici povedali, čo chcú, aby som urobil – to je presne to, čo robíme.“ S takýmito ne-prezidentskými slovami bol tiež presvedčený, že tam „nič nie je“, pokiaľ ide o to, aké dokumenty sa našli.

Len tí najhorlivejší Trumpovi priaznivci by mohli tvrdiť, že nemotorný Biden by sa aktívne snažil zhromaždiť a utajiť tajné dokumenty, hoci táto otázka nikdy nezmizne. Ale z trónu súdu sa súčasný prezident ukázal ako omylný a náchylný na zvyčajné chyby.

Výsledkom je, že opozičná Republikánska strana, ktorá sa verejne kanibalizuje v takých záležitostiach, ako je voľba predsedu Snemovne reprezentantov, dostáva výživu na infúziách.

Po prvé, môžu tvrdiť, že demokrati môžu len ťažko tvrdiť, že ich vlastný výkonný orgán narába s utajovanými dokumentmi.

„Biden vďaka tomu vyzerá ako obrovský pokrytec,“ myslí si republikánsky stratég a bývalý hovorca prezidenta Georgea W. Busha Alex Conant. „Je zrejmé, že Trumpovo narábanie s utajovanými materiálmi bolo pretrvávajúcim problémom, na ktorý republikáni až do tohto týždňa nemali dobrú odpoveď.“

S každým novým objavom a odhalením sa tiež ukazuje, že prezident Biden je monumentálny, nespoľahlivý hlupák.

Jeho odhodlanie, podľa slov jeho špeciálneho poradcu Richarda Saubera, „riešiť to zodpovedne, pretože to berie vážne“, sa ukazuje čoraz hrozivejšie.

Binoy Kampmark

O autorovi: DrBinoy Kampmark bol štipendistom Commonwealthu na Selwyn College v Cambridge. V súčasnosti prednáša na Univerzite RMIT. Je pravidelným prispievateľom do Globalresearch a ázijsko-pacifického výskumu. 

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: