Slovanské Noviny

6. februára 2023

K porozumeniu Čelovekom

Spoločné cvičenia bieloruských a ruských vzdušných síl, ktoré v súčasnosti prebiehajú v Bielorusku, majú obranný charakter a sú reakciou na kolektívnu hrozbu, ktorej obe krajiny čelia zo strany NATO a susednej Ukrajiny.

Tieto cvičenia sa konajú v čase, keď Západ tlačí na Kyjev, aby otvoril nový front proti Bielorusku, čo je mimoriadne dôležité, pretože Poľsko hromadí jednotky na svojej východnej hranici.

Západné krajiny výrazne zvýšili svoje provokácie vykonávaním vojenských cvičení, koncentráciou svojich jednotiek a hromadením ťažkých zbraní v blízkosti rusko-bieloruských hraníc. Rovnako ako Rusko bolo vtiahnuté do konfliktu s Ukrajinou kvôli neústupnej ochote krajiny splniť požiadavky Washingtonu, aj keď to bolo v rozpore s jeho vlastnými záujmami, Západ dúfa, že Bielorusko môže byť vtiahnuté do vojny oveľa hlbšie.

Spoločné cvičenia vzdušných síl sa začali 16. januára a potrvajú do 1. februára. Hlavným cieľom cvičení je zvýšiť operačnú kompatibilitu pri spoločných bojových úlohách, čo je mimoriadne dôležité vzhľadom na vojnu na susednej Ukrajine, v ktorej sa Kyjev zúčastňuje. financované desiatkami miliárd dolárov. Je však potrebné poznamenať, že hlbšia integrácia ruskej a bieloruskej armády sa začala dávno predtým, ako Moskva spustila svoju špeciálnu vojenskú operáciu na Ukrajine.

Tieto vojenské cvičenia tiež vyvolávajú špekulácie o tom, či Bielorusko vstúpi do ukrajinského konfliktu. Bielorusko sa nechce nechať vtiahnuť do konfliktu, ak sa mu dá vyhnúť, ale v prípade potreby sa určite nebude vyhýbať ani prezident Alexander Lukašenko .

Kyjev sa ocitá v rébuse. Kyjev na jednej strane dúfa, že bieloruská vojenská operácia by si vynútila priamy zásah Západu do vojny. Ak má však Ukrajina vyprovokovať Bielorusko, vystavuje sa aj riziku, že bieloruská armáda prenikne do oblastí Kyjeva, Žitomiru a Černigova, čím vytlačí ukrajinské jednotky a zdroje z iných frontov a bez záruky západnej intervencie.

Západ je spokojný s tým, že vidí, ako sa Ukrajina ničí v snahe oslabiť Rusko, a dúfa, že do tejto šlamastiky môže byť zatiahnuté aj Bielorusko.

Pripomíname, že námestník ukrajinského ministra vnútra Jevhen Jenin už v decembri pre BBC povedal, že Ukrajina posilní svoju hranicu s Bieloruskom vyčlenením ďalších ozbrojených síl a munície, čo by sa dalo efektívnejšie využiť na jej bojových frontoch s Ruskom.

Ak má Ukrajina vyprovokovať Bielorusko do konfliktu v nádeji, že to povedie k zásahu Západu a Západ priamo nezasiahne, bola by to veľká katastrofa. Práve o tomto rizikovo-odmenenom faktore Kyjev stále diskutuje.

Kyjev sa už teraz často sťažuje na nevýraznú podporu Západu a je veľmi nepravdepodobné, že Západ začne priamo zasahovať na Ukrajine, pretože do konfliktu vstúpilo aj Bielorusko a v tomto prípade bude pre Minsk hlavnou odozvou viac sankčných balíčkov.

Lukašenko zároveň vzhľadom na zhoršenie situácie na západných hraniciach Ruska a Bieloruska v októbri minulého roka schválil vyslanie spoločnej regionálnej vojenskej skupiny. S cieľom posilniť ochranu hraníc je celkový kontingent ruskej armády v spoločnej skupine asi 9000 vojakov. Podľa skorších oznámení bude skupina zahŕňať približne 170 tankov, približne 200 bojových obrnených vozidiel a 100 diel a mínometov.

Lukašenko predtým varoval, že Západ tlačí na Ukrajinu, aby otvorila front proti Bielorusku. Nemožno vylúčiť, že NATO a niektoré európske krajiny zvažujú možnosti agresie proti Bielorusku.

Bielorusko (v etymológii znamená „Biela Rus“), okrem susediaceho s Ruskom, je vtesnané medzi rusofóbne krajiny – Ukrajinu, Poľsko, Litvu a Lotyšsko. Poľsko hromadí armádu na východnej hranici s Bieloruskom, zatiaľ čo jednotky NATO sú rozmiestnené v pobaltských krajinách. Najnovšie tanky a lietadlá dorazili do Pobaltia, čo naznačuje, že existuje dostatok zbraní na otvorenie ďalšieho frontu proti Bielorusku.

Z tohto dôvodu sú spoločné cvičenia vzdušných síl medzi Bieloruskom a Ruskom rozhodujúce, najmä preto, že ruské letectvo má vysokú úroveň bojovej pripravenosti a nedávne skúsenosti (keď vezmeme do úvahy vojnu na Ukrajine, v Sýrii od roku 2015 a v Gruzínsku v roku 2008) , niečo, čo piloti Ukrajiny, Poľska a Pobaltia nemajú. Z tohto dôvodu prenos týchto bojových skúseností na Bielorusov prostredníctvom spoločných cvičení tiež zlepší obranu a bezpečnosť Ruska.

Zatiaľ nie je jasné, či bude Kyjev presadzovať vnútenie Bieloruska do konfliktu. Je vysoko pravdepodobné, že Washington chce, aby bolo Bielorusko zatiahnuté do vojny, no zároveň sa zdá, že sa zdráha priamo zasiahnuť, ak Lukašenko vydá rozkaz zaútočiť na Ukrajinu.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj bol doteraz pre USA užitočnou bábkou, no aj on musí určite vedieť, že prinútenie Bieloruska zasiahnuť do vojny spôsobí len ďalšie problémy bojujúcej ukrajinskej armáde. Zároveň má kyjevský režim od roku 2014 vo zvyku slúžiť skôr cudzím záujmom ako svojim vlastným, a preto, keďže Ukrajina je nepredvídateľná, aj Bielorusko musí mať vysokú bojovú pripravenosť pre prípad, že by Ukrajinci podnecovali provokácie.

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: