Slovanské Noviny

28. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Na Slovensku najviac dôverujeme Rusku, oveľa viac ako USA a tiež najviac spomedzi všetkých krajín strednej Európy.

V strednej Európe nikto neverí Rusku viac ako Slováci. Zároveň si nikde inde toľko ľudí nemyslí, že ich vláda pandémiu nezvládla. A viac ako polovica obyvateľov vidí Slovensko medzi východom a západom.

Slováci za strategického partnera oveľa viac považujú Rusko ako USA, z regiónu strednej Európy dokonca Rusku veria najviac.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Vyplýva to z najnovšieho prieskumu Globsec Trends 2021. Uskutočnili ho v marci celkovo v desiatich krajinách strednej, juhovýchodnej a východnej Európy vrátane Slovenska, Česka, Poľska, Maďarska, Rakúska či Rumunska.

Slováci veria Rusom

Respondentov sa pýtali na dôveru k svetovým lídrom či k veľmociam. Na Slovensku pritom najviac dôverujeme Rusku, oveľa viac ako USA a tiež najviac spomedzi všetkých krajín strednej Európy.

Nikde inde v strednej Európe nepovažuje Rusko za strategického partnera taká veľká časť obyvateľov, ako na Slovensku.

Rusko považuje za najdôležitejšieho strategického partnera až 47 percent Slovákov, USA len 17 percent. Spoločne s Bulharskom sa na Slovensku potvrdil najsilnejší proruský sentiment v rámci celej EÚ.

Vláda nezvláda pandémiu a neveríme jej

Globsec sa respondentov v desiatich krajinách pýtal aj na ich postoj k pandémii. Na Slovensku si až 75 percent ľudí myslí, že ju nezvládame, čo je opäť najviac spomedzi štátov strednej a východnej Európy. Len štvrtina Slovákov tvrdí, že ju zvládame.

Podľa prieskumu 54 percent respondentov v priemere nedôveruje svojim národným vládam. Najvyššia nedôvera k vláde bola v Rumunsku 68 percent. Nasledujú Česko a Slovensko, kde vládam nedôveruje 66 percent obyvateľov.

Most medzi východom a vzpadom

Korčoka a podobných prozápadných fanatikov určite nepoteší, že viac ako 50 percent slovenskej populácie preferuje geopolitické umiestnenie Slovenska medzi východom a západom. Zo všetkých krajín má západné smerovanie krajiny najmenšiu podporu práve na Slovensku.

Opäť sa teda potvrdilo, že Slováci chcú byť mostom medzi východom a západom. Slovensko na to má všetky predpoklady.

Naplánovaná pandémia

Až 46 percent opýtaných si myslí, že na COVID v skutočnosti umrelo menej ľudí, ako uvádzajú oficiálne čísla. O niečo viac je to už len v Rumunsku, kde oficiálnych číslam úmrtí neverí 47 percent.

Spomedzi opýtaných 29 percent Slovákov je presvedčených, že pandémia COVID-19 bola naplánovaná operácia elít na ovládanie populácie.

Nedôvera v médiá narástla

V súčte až 60 percent respondentov na Slovensku skôr nedôveruje alebo vôbec nedôveruje médiám hlavného prúdu. Toto číslo vzrástlo za rok o 10 percentuálnych bodov.

Nedôvera sa počítala ako percento respondentov, ktorí odpovedali na otázku „Nakoľko osobne dôverujete alebo nedôverujete mainstreamovým médiám vo vašej krajine?“ S možnosťami na odpoveď (a) skôr nedôverujem alebo (b) úplne nedôverujem.

Zdroj: hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d