Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Premiér Robert Fico (Smer-SD) si myslí, že pri zmenách v zákone týkajúcom sa Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) sú naplnené podmienky na ich prerokovanie v skrátenom legislatívnom konaní. Uviedol to vo videu na sociálnej sieti.

To, čo sa za posledné štyri roky deje v RTVS, nemá nič spoločné s verejnoprávnosťou,”  vyhlásil Fico. Tvrdí, že kroky vedenia aj zamestnancov telerozhlasu znemožňujú, aby bola inštitúcia naozaj verejnoprávna a objektívna.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

“Ľudia majú základné právo na prístup k objektívnym informáciám, to sa im však nedostáva, je hrubo porušené,” povedal premiér. Dodal, že o prerokovaní zmien v zrýchlenom režime ešte budú hovoriť v koalícii. Protesty verejnosti vníma ako súčasť prezidentskej kampane.

Premiér tiež avizoval, že na aprílovej schôdzi Národnej rady (NR) SR sa bude rokovať aj o zmenách vo verejnom obstarávaní či pri posudzovaní vplyvov na životné prostredie a podobne. Rovnako potvrdil, že pokračujú prípravy aj na aprílové spoločné rokovanie vlády SR a Ukrajiny v Michalovciach. Verí, že ho nepostihne rovnaký osud ako rokovania slovenského a českého kabinetu.

Čo sa týka vojny na Ukrajine, naďalej trvá na tom, že nemá vojenské riešenie. Odmieta kritické postoje voči Slovensku od európskych krajín, napríklad Českej republiky. Podľa vlastných slov by sa nečudoval, keby nám pre “suverénne správanie siahli na európske fondy” pod zámienkou zmien v Trestnom zákone či v RTVS.

Odmieta aj priame zapojenie slovenských vojakov do bojov na Ukrajine. Obáva sa eskalácie napätia po vyslaní vojakov z krajín EÚ a NATO. Považoval by preto za správne, keby parlament čo najskôr prijal rozhodnutie, že s takým niečím nesúhlasí.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d