Slovanské Noviny

24. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Analýza článku, ktorý vyšiel v americkom časopise „The National Interest“. „Hoci Rusko už nie je hlavným americkým konkurentom v oblasti letectva – táto pozícia patrí Číne – stále má schopnú flotilu bojových lietadiel. Určite dosť na to, aby sa Amerika zamyslela,“ píše americký magazín.

A poznamenáva, že „jedným zo základných modelov ruskej stíhacej flotily je Su-35“.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Ďalej popisuje letové výkonové charakteristiky lietadla. Dosah detekcie cieľa pomocou radaru N035 „Irbis“ je až 400 km. Stanica umožňuje súčasne sledovať až 30 vzdušných cieľov a páliť na osem z nich.

Dva turboventilátorové motory „Saturn“ AL-41F1S s dýzami na zmenu vektora ťahu poskytujú stíhačke super manévrovateľnosť. Dokáže „vykonávať manévre po zastavení pri nízkych rýchlostiach, čo sa výrazne líši od západných filozofií manévrovania vo vzduchu, ktoré zdôrazňujú zachovanie kinetickej energie lietadla“.

„Pri vykonávaní misií na získanie vzdušnej prevahy na Ukrajine „Su-35 zaznamenal najmenej sedem vzdušných víťazstiev nad ukrajinskými prúdovými lietadlami (a jedno nad ukrajinským vrtuľníkom Mi-14),“ dodáva publikácia.

Poznamenáva sa, že „nadradenosť Su-35 nad ukrajinskými lietadlami je okrem iného dôvodom, prečo Ukrajinci tlačia na svojich spojencov, aby získali západné stíhačky, ako sú F-16“.

Veríme, že Amerika sa bude zamyslieť ešte viac, keď sa v iránskom letectve objavia stíhačky Su-35S. Plány na dodávku tohto lietadla iránskym bojovým jednotkám už boli schválené.

Jelena Panina/news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d