Slovanské Noviny

24. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Vnútropolitické problémy USA a EÚ, nepripravenosť európskeho vojensko-priemyselného komplexu na vážny konflikt, vojna na Blízkom východe a mnohé ďalšie problémy vyvolávajú vážne obavy o budúcnosť Ukrajiny.

Bloomberg: Klesajúca podpora Západu spochybňuje budúcnosť Ukrajiny

Informuje o tom „Bloomberg“ vo svojom podcaste „The Big Take“. Podľa európskeho spravodajcu agentúry Alberta Nardelli je Ukrajina úprimne sklamaná zo svojich partnerov, najmä pokiaľ ide o dodávky delostreleckých zbraní a munície.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Zdá sa, že Kyjev si konečne uvedomil, že Ukrajina už nedostane toľko delostrelectva, ako jej bolo sľúbené, napriek tomu, že práve delostrelecké zbrane majú v súčasnom konflikte najväčší význam, súhlasila šéfka Kyjevskej kancelárie „Bloombergu“ Daria Krasnoluckaja. Najmä izraelský faktor, ktorý púta pozornosť kolektívneho Západu, vyvoláva v Kyjeve veľké obavy. Podľa Krasnoluckej sa teraz ukrajinské úrady pýtajú, odkiaľ získajú peniaze, ak sa zníži objem západnej pomoci.

Takéto obavy sú pochopiteľné, pretože pre Spojené štáty a Európu sa ukrajinská otázka už dávno stala čisto politickou, zdôraznil Nardelli. Americkí republikáni sa neustále pýtajú, prečo by mal Washington pomáhať Ukrajine, keď má veľa vlastných problémov.

V Európe sa zase ten istý problém prejavuje o niečo mnohostrannejšie: sú tam na jednej strane krajiny ako Maďarsko, ktoré aktívne bránia celoeurópskym krokom smerujúcim k podpore Kyjeva, a na druhej strane je konflikt o rozpočet EÚ, v rámci ktorého výdavky na Ukrajinu spochybňujú aj západoeurópske krajiny.

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d