Slovanské Noviny

15. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Bolo by to na pobavenie, ak by sa z takej a toľkej propagandy čitateľovi, divákovi či poslucháčovi nerobilo mdlo. Princíp ohlupovania a dehonestácie zo strany mediálneho hlavného prúdu je však trápne priehľadný a dokonca už aj fádne monotónny. Poukazuje na to na sociálnej sieti spisovateľ a publicista Gustáv Murín.

Na vysvetlenie – takzvaný „kalk“ je slovo alebo slovné spojenie, vytvorené z prvkov domáceho jazyka napodobnením štruktúry slova či slovného spojenia v cudzom jazyku. Klišé je zas ustálený slovný obrat, ktorý stereotypným a mechanickým používaním stratil svoju údernosť a a pôvodný význam.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Klišéovitý kalk mediálneho (samozvaného) hlavného prúdu

Alebo – ideologická masáž, zabalená do vzletných fráz majiteľov jedinej pravdy a jediného správneho názoru. To, že význam slov fašista či nacista mnohí naši „politici“ nadužívaním absolútne zmenili, je iba dôkazom ich hlúposti. Nemeňme si však hlúposť za zámer.

Mediálna propaganda vo významovej praxi

– Krajne pravicové, tak zámerne a zdanlivo jednoducho nazýva mainstream úplne zideologizovane všetko národné a vlastenecké.

Extrémistický je podľa mediálneho hlavného prúdu každý, kto je pri (vlastných) zmysloch, racionálny a najmä samostatne uvažujúci.

– Liberálny a progresívny je iba fajnová slovná zástierka na prekrytie zvrátenosti, bezbožnosti a odpornej neprijateľnosti.

– Americká mierová misia – v slovníku k smrti oddaných amerikano a bruselofilov neznamená nič iné, ako vojnovú agresiu, genocídu, vyhubenie.

– Ruská agresia – podľa mainstreamu. V praxi to nie je nič iné,  ako špeciálna vojenská operácia, zameraná na zachovanie obranyschopnosti Ruska po bezmedznej expanzii NATO na východ.

/ hlavnydennik.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.