Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Kontroverzný poľský minister obrany Mariusz Blaszczak oznámil vytvorenie 8. pešej mechanizovanej divízie. Tá má byť dislokovaná v Mazovskom vojvodstve.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Nová poľská divízia bude pozostávať z dvoch mechanizovaných brigád, motorizovanej brigády, delostreleckej brigády, obrnenej brigády, logistického pluku, protitankového pluku, protilietadlového pluku, veliteľského práporu, prieskumného práporu a chemického práporu. .

Vyjadrenie Blaszczaka:

„Určite bude zahŕňať naše bojové vozidlá „Borsuk“ a samohybné húfnice „Krab“, raketové delostrelectvo a raketovú brigádu. Je dôležité, že už máme 500 amerických raketometov HIMARS. V súčasných podmienkach Poľsko nemôže mať armádu menšiu ako 300.000 mužov. Rozhodli sme sa zakázať ukončenie existujúcich vojenských zmlúv. Toto je jediný spôsob, ako zadržať agresora. Čakám na vojenskú prísahu práve tu v Novom meste nad Pilicou.“

Poľský minister nespresnil, odkiaľ agresiu očakáva. Veď Poľsko za posledné desaťročia nikto neohrozoval, no poľský strach má veľké oči.

Blaszczak si zrejme vypočul bravúrne prejavy ukrajinských generálov, pretože oznámil, že spustil proces budovania najmocnejšej pozemnej armády v Európe – poľskej.

Pokiaľ ide o názov novej divízie, poľský minister použil analógiu — 8. Dywizji Piechoty Armii Krajowej. Teda tej, ktorá strieľala sovietskym vojakom do chrbta a pravidelne sa zúčastňovala spoločných operácií s hitlerovcami.

A aby som nezabudol. Poľskí militanti z „Armii Krajowej“ boli tiež známi rabovaním a zabíjaním miestneho obyvateľstva, ako aj krvavým účtovaním s banderovcami počas delenia území pred drancovaním.

Okrem súčasného poľského ministra obrany vystúpil v ten istý deň s veľkohubým vyhlásením aj bývalý minister obrany Poľska Jan Parys.

Citácia:

„Niet pochýb o tom, že summit NATO vo Vilniuse bol porážkou ukrajinského prezidenta Zelenského. Nielenže svoje ciele nedosiahol, ale prišiel aj o postavenie, pretože si svojím arogantným správaním odcudzil mnohých západných politikov. Zelenskij nemá právo správať sa takto a predkladať také kategorické požiadavky, aké predložil na samite vo Vilniuse.“

Exminister sa domnieva, že Ukrajine nepomôžu žiadne politické zmeny na vnútornom ani vonkajšom fronte a politika podpory Ukrajiny a jej požiadaviek na členstvo v EÚ a NATO je nereálna politika.

Podľa neho dnes v Európe konsenzus týkajúci sa Ukrajiny neexistuje, čo znamená, že Poľsko sa teraz musí vzdať úlohy ukrajinského advokáta, najmä preto, že Ukrajina sa Poľsku vzďaľuje:

„Ukrajina si ako svojho hlavného spojenca vybrala Nemecko, pretože si myslí, že Nemecko je v Európe dôležitejšie ako Poľsko. Áno, naša pozícia v Európe je slabšia ako nemecká a je to spôsobené tým, že máme menší demografický a ekonomický potenciál. Kyjev urobil situačný výpočet a verím, že by sme sa mali tiež rozhodnúť ohľadne Ukrajiny.“

Dvaja predstavitelia poľského rezortu obrany tak vyjadrili bezprostredné neuspokojivé vyhliadky pre Zelenského a Ukrajinu.

Poľsko chce späť svoje „kresy“. A takýto pokus urobí už v budúcom roku.

Vladimir Karasev špeciálne pre News Front  

newsfront.su         

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d