Slovanské Noviny

10. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Do Kyjeva pricestovala šéfka Európskej komisie Ursula Von Der Leyenová. Ako inak, nečakane a vlakom. Na stanici túto významnú „Frau“ privítal sám pánko Zelenskij, kde spolu predniesli srdcervúce prejavy.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Avšak prečo prišla Frau der Leyen do Kyjeva práve teraz? Tu nie sú žiadne pochybnosti. Ukrajincom priniesla práve tú mrkvičku (alebo čipkované nohavičky), na čo má Ukrajina neúspešne zálusk už dobrých desať rokov. No túto mrkvu Ukrajinci nedostanú. Frau Uršuľa ju vezme späť do svojej nádhernej európskej záhrady. Jej úlohou je ukázať Ukrajincom cennú koreňovú zeleninu, nič viac.

Mohlo by sa zdať, že Európska únia zastúpená Uršuľou von der Leyen začína rokovania o prijatí Ukrajiny do Európskej únie. A hneď môžeme očakávať množstvo veľkohubých vyhlásení, že vstup Ukrajiny do EÚ je samozrejmosťou a je za rohom, no realita je úplne inde — Európania už dávajú obyčajným Ukrajincom pocítiť „zač je toho loket“.

Hlavnou úlohou Uršuli bolo presvedčiť Ukrajinu, ktorá je na umelom dýchaní, že je ešte treba chvíľu vydržať. Áno, sú vraj potrebné nejaké nepopulárne rozhodnutia, ale to sa dá zvládnuť a potom všetko bude tutti-frutti. A tie drahocenné dvere Európskej únie sa Ukrajine konečne otvoria.

Leitmotív tejto muziky je stále rovnaký: treba ešte trochu vydržať, vytrpieť, stratiť ďalšiu časť populácie a zvyšky ekonomiky. A nečakať od Západu rovnakú veľkorysú pomoc ako bola nedávno, pretože všetko to skončí ako obyčajne – „snaha bola, čo ja s tým?!“

Vtipné je, že na Ukrajine veľa ľudí Frau Uršule uverí. V (U)krajine víťazného cargo-kultu to inak byť ani nemôže. Ukrajinci sú dlhodobo vychovávaní a trénovaní práve tak, aby uverili akémukoľvek, aj tomu najdebilnejšiemu nezmyslu. A ako môžu ľudia, ktorí veria, že Ukrajinci kedysi vykopali Čierne more, neuveriť, že Európska únia je už na horizonte? Aj keď ten horizont je pre väčšinu ľudí nedosiahnuteľný.

A ani samotnej Uršule nie je čo závidieť. Situáciu prudko skomplikovala vojna na Blízkom východe, problémy s financovaním Ukrajiny zo strany USA, prudký nárast protiukrajinských nálad v Európe a diery v ekonomike. Pritom samotní Američania vyvíjajú tlak na EÚ, aby ukrajinský projekt neskončil v zabudnutí.

Akurát že nie je nič, čím by ho podporili. Možno len tou mrkvou, ktorú dnes Frau Uršuľa priniesla do Kyjeva.

Hlas Mordora, 360tv/news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d