Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Havária lietadla, v ktorom sa mal nachádzať vodca ruskej žoldnierskej Vagnerovej skupiny Jevgenij Prigožin, bola signálom z Kremľa pre ruské elity. Uviedol to v stredu šéf ukrajinskej prezidentskej kancelárie Mychajlo Podoľak. TASR informuje podľa agentúry AFP.

“Demonštratívna eliminácia Prigožina a velenia vagnerovcov dva mesiace po pokuse o vzburu je signál od (ruského prezidenta Vladimira) Putina ruským elitám pred voľbami v roku 2024. ‘Pozor! Nelojálnosť sa rovná smrti’”, napísal Podoľak na sociálnych sieťach.

Súkromné lietadlo, ktoré na zozname pasažierov malo aj Prigožinovo meno, sa v stredu zrútilo približne 100 kilometrov severne od ruskej metropoly Moskva. Na jeho palube bolo dovedna desať ľudí a podľa informácií miestnych médií pád stroja nikto neprežil.

“Medzitým je zrejmé, že Putin nikomu neodpúšťa svoj vlastný beštiálny teror,” napísal Podoľak na sociálnej sieti X (predtým Twitter).

“Takisto je tiež zrejmé, že si Prigožin podpísal špeciálny rozsudok smrti vo chvíli, keď uveril v bizarné Je tiež zrejmé, že Prigožin si podpísal zvláštny rozsudok smrti vo chvíli, keď uveril v bizarné ‘záruky’ (bieloruského prezidenta Alexandra) Lukašenka a v Putinovo rovnako absurdné ‘ čestné slovo’,” napísal ďalej podľa stanice Sky News Podoľak.

Lietadlo, ktoré malo patriť Prigožinovi, smerovalo z Moskvy do Petrohradu, kde majú sídlo jeho firmy. Prigožinov telegramový kanál v stredu uviedol, že jeho lietadlo bolo cielene zostrelené.

Stroj údajne zostrelila protivzdušná obrana nad Tverskou oblasťou, uviedol kanál Gray Zone na platforme Telegram. Na zozname pasažierov sa nachádzalo aj Prigožinovo meno; kanál však spochybnil, či je skutočne mŕtvy. V rovnakom čase sa totiž vo vzduchu mali nachádzať dve lietadlá vagnerovcov. Druhé lietadlo sa podľa kanála otočilo a pristálo na letisku Ostafjevo južne od Moskvy.

Kanál Grey Zone zároveň spochybnil verziu ruských úradov, že meno Prigožina bolo na zozname pasažierov prvého lietadla a pri jeho páde zahynul. “Kde sa Jevgenij Prigožin nakoniec nachádzal, o tom v tomto momente neexistujú presné informácie,” dodal kanál.

Ruské tlačové agentúry podľa DPA informovali, že v prípade havárie lietadla bolo začaté vyšetrovanie. Prigožin sa tento týždeň objavil na videozázname, ktorý údajne vznikol v Afrike.

Prigožin, ktorého Vagnerova skupina bojovala po boku regulárnej ruskej armády na Ukrajine, zorganizoval presne pred dvoma mesiacmi – 23. júna – krátku ozbrojenú vzburu proti ruskému vojenskému vedeniu. Po dohode s Kremľom sa väčšina vagnerovcov vrátane Prigožina presunula do bieloruského exilu. Samotný Prigožin sa mal odvtedy niekoľkokrát opätovne objaviť v Rusku.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: